Foci Eb - Az angol-orosz az első döntetlen

A labdarúgó Eb 2016.06.11-i, szombati mérkőzéseinek összefoglalója és vasárnapi előzetesek

• Az oroszok a hosszabbításban mentettek pontot Anglia ellen
  • Wales hajtós meccsen gyűrte le Szlovákiát
  • Svájcnak gólból és emberből is több volt

Angol fölény, de az eredmény mást mutat

ANGLIA – OROSZORSZÁG 1-1

A marseille-i angol-orosz mérkőzés elején mindkét oldalon egy-egy fejes adott munkát a kapusoknak.

A 22. percben Lallana lőtt mellé, később Rooney lövését védte Akinfejev.

A csapatok 0-0-val fordultak, aztán előbb Rooney lapos lövését Akinfejev a felső lécre tolta, majd az orosz kapus a 73. percben már tehetetlen volt Díer szabadrűgása után.

A 92. percben Berezuckij ívelt fejessel egyenlített.
1-1 lett a vége.

Ez az első döntetlen az Európa-bajnokságon.

Összegzés

• Nem elég a 91. percig vezetni

Wales szerencsésebb volt

WALES – SZLOVÁKIA 2-1

Wales és Szlovákia délután hatkor játszott Bordeaux-ban.

Hamsik kihagyott helyzetét követően Bale szabadrúgásból juttatta előnyhöz Wales-t a 10. percben.

A Real Madrid sztárja a második félidő elején ismét veszélyeztetett, de Kovácik védett, majd – az egy perccel korábban beállt – Duda egyenlített a 61. percben.

A 81. percben – a szintén csere – Robson-Kanu lőtt a szlovák kapuba, majd Nemec kapufát fejelt.

Wales 2-1-re nyert.

Összegzés

• A wales-ieknél nem csak Bale-re kell figyelni

Majdnem elszúrta Svájc, de győzött

SVÁJC – ALBÁNIA 1-0

Schaer – a rosszul kifutó Berisha hibáját kihasználva – már az ötödik percben vezetést szerzett Svájcnak, majd a gólhátrány mellett Albánia még az első félidőben emberhátrányba is került.

A 36. percben – második sárga lappal – Canát állították ki, mielőtt Svájcnak még egy kapufája is volt.

A szünet után, a 66. percben az egyedül kilépő Seferovic lőtt Berishába (az albán kapus többször is nagyot védett), három perccel a rendes játékidő befejezése előtt pedig Gashi ziccerből leadott lövését hárította bravúrral Sommer.

Svájc 1-0-ra győzött.

Összegzés

• Mit érnek a bravúrok, ha egy hiba mindent tönkretesz?

A nap emberei: Granit Xhaka és Taulant Xhaka

A szombati nyitómeccs érdekessége, hogy a Xhaka-testvérek egymás ellen játszottak. Granit Xhaka a svájci, Taulant Xhaka az albán együttesben lépett pályára.

Vasárnapi Eb-program

NÉMETORSZÁG – UKRAJNA

A Németország – Ukrajna mérkőzés zárja a vasárnapi programot. A németek erejéről mindent elmond, hogy ők a világbajnoki címvédők.

Az utolsó pillanatban ugyan Reuss sérülés miatt lemaradt a kontinensviadalról, de a háromszoros Európa-bajnoknak így is jó esélye van arra, hogy begyűjtse negyedik Eb-aranyát is.

Ukrajna először vívta ki az Eb-részvételt, de nem újonc az Európa-bajnokságon, mert az előzőn rendezőként szerepelt. Az ukránok pótselejtezőn vívták ki a részvétel jogát, de ez megtévesztő lehet, mert igen erős csapatuk van.

A C csoport második mérkőzése este kilenckor kezdődik Lille-ben.

LENGYELORSZÁG – ÉSZAK-ÍRORSZÁG

A C csoportban először Lengeyelország és Észak-Írország lép pályára, Nizzában

A lengyelek legnagyobb erőssége, a parádés klubszezont maga mögött tudó csatár, Robert Lewandowski és a csapategység.

Utóbbira alapozhatnak az észak-írek is, akik a magyar válogatott selejtező csoportjából, történetük során először kvalifikálták magukat az Eb-re.

A lengyel – észak-ír találkozó kezdési időpontja délután hat óra.

TÖRÖKORSZÁG – HORVÁTORSZÁG

A vasárnapi program a párizsi Törökország – Horvátország mérkőzéssel kezdődik. A törökök selejtező csoportjukban óriási hajrával vívták ki az Eb-részvételt – legjobb csoportharmadikként – pótselejtezőre kényszerítve a magyar válogatottat.

A horvátok éppen azt a norvég válogatottat is megelőzték selejtező csoportjukban, amellyel a magyar csapat később pótselejtezőt játszott. A Törökország – Horvátország találkozót vasárnap délután három órakor játsszák a D csoportban.

A nap képei

Euro 2016 Day 2### Vélemények

Granit and Taulant Xhaka's mother wearing a half-half Albania/Switzerland shirt.
via: TheFev</a><a href="https://twitter.com/hashtag/EURO2016?src=hash">#EURO2016</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/ALB?src=hash">#ALB</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/SUI?src=hash">#SUI</a> <a href="https://t.co/7iIn9DFdrG">pic.twitter.com/7iIn9DFdrG</a></p>&mdash; Onefootball (Onefootball) 11 juin 2016

FT: #WALSLO 2-1 (Bale 10) by 8bitfootball</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/EURO2016?src=hash">#EURO2016</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/Wales?src=hash">#Wales</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/TogetherStronger?src=hash">#TogetherStronger</a> <a href="https://t.co/I28lEdkD01">pic.twitter.com/I28lEdkD01</a></p>&mdash; Wundergol Art (wundergol) June 11, 2016

21,179 days after their last goal at a major international tournament, Gareth Bale delivered ⚽️ #EURO2016#WALpic.twitter.com/N1CYit2axm