Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Már Afrika határában a Zika-vírus

Már Afrika határában a Zika-vírus
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

A mostanra átminősített kórokozót Afrikában mutatták ki először 1947-ben, de tavaly az amerikai kontinensen okozott pánikot.

Az Afrika-közeli Zöld-foki szigeteken is felütötte fejét a Zika-vírus – ezt az Egészségügyi Világszervezet jelentette be pénteken.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Ugyanazt a vírustörzset mutatták ki a fertőzöttek szervezetében, amelyet Dél-Amerikában felelőssé tesznek a kisfejűségnek nevezett magzati rendellenességért és egy gyors lefolyású, bénulással járó betegségért.

A veszélyes kategóriába átsorolt kórokozó ellen egyenlőre nincs védőoltás.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Nyomozás: Moszkva afrikai „Orosz Házakat” használ toborzásra az ukrajnai háborúhoz

Trump továbbra is kiváló egészségnek örvend – derült ki az éves vizsgálatból

Uganda lezárja a kongói határt a ritka Ebola-típus eseteinek megugrása miatt