NBA: az Atlanta lesz a Cleveland ellenfele

A Hawks 4–2-es összesítéssel búcsúztatta a Boston Celtics-t a negyeddöntőben.

Az Atlanta Hawks lesz a Cleveland ellenfele az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) rájátszásában, a Keleti főcsoport elődöntőjében.

A pirosban játszó Atlanta idegenben harcolta ki a továbbjutást helyi idő szerint csütörtök este: legyőzte a Boston Celtics-t, és ezzel 4–2-es összesítéssel megnyerte a két csapat párharcát. Egészen a félidőig szoros volt a meccs, a szünetben csupán 8 ponttal vezettek a vendégek.

A helyszínen nézte meg a mérkőzést Bill Russell, a sportág 82 esztendős élő legendája, aki ötször volt az NBA legértékesebb játékosa, és 12-szer választották be a liga All Star-csapatába.

A harmadik negyedben az Atlanta elhúzott, és a továbbiakban kétség sem fért ahhoz, hogy megszerzi negyedik győzelmét a négy nyert találkozóig tartó negyeddöntőben. Legjobb dobójuk, Paul Millsap 17 ponttal járult hozzá a sikerhez. A végeredmény: 104–92.

Az elődöntőben kemény ellenfél vár a Hawksra: a LeBron James-szel felálló Cleveland Cavaliers.