Zidane: Ez is csak egy futballmeccs

Kétgólos hátrányból akar fordítani a Real Madrid a Wolfsburg elleni BL-negyeddöntő visszavágóján.

Nem lesz könnyű dolga a Real Madridnak a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének keddi visszavágóján.

Igaz, ott lesz a pályán Karim Benzema is, aki felépült térdsérüléséből. A francia támadónak kulcsszerepe lehet, hiszen a sztárcsapat kétgólos hátrányból készül a mérkőzésre a Wolfsburg ellen.

Az első találkozón mélyen a tudásuk alatt teljesítettek a blancók, most mégis bizakodnak. Edzőjük, az egykori aranylabdás Zinedine Zidane még csak nem is gondol a kiesésre.

Azt mondta, hogy ez a klub mindig is képes volt feltámadni ilyen nehéz helyzetekben. Már sok nagy és fontos meccset játszottak a Santiago Bernabéu stadionban, a keddi csupán egy újabb lesz ezek sorában. Alighanem a legfontosabb meccs ebben a szezonban, de akkor is csak egy futballmeccs – tette hozzá Zidane.

Már Madridban készül az ellenfél, a Wolfsburg csapata is. A Bundesligában botladozó, csupán a nyolcadik helyen álló együttes már csak a Bajnokok Ligájában bizonyíthat. Ehhez pedig minden tudásukra szükségük lesz a vendégeknek, meg persze egy jó adag szerencsére is.

Dieter Hecking, a németek edzője elismerte, hogy múlt heti 2–0-s meglepetésgyőzelem ellenére továbbra is a Real a párharc esélyese.

– Ismerjük a Realt, ismerjük a Bernabéut, tisztában vagyunk vele, milyen félelmetes itt pályára lépni – mondta a német szakember. – Tiszteljük az ellenfelünket, tiszteljük ezt a világhírű stadiont, de némi tiszteletet mi is érdemlünk az első mérkőzés után, és a visszavágón is tiszteletet akarunk kivívni.

A mérkőzés játékvezetője a magyar Kassai Viktor lesz.

A másik kedd esti BL-mérkőzésen a Manchester City fogadja a Paris Saint-Germaint, az első meccs 2–2 lett. Szerdán Benfica–Bayern München és Atlético Madrid–Barcelona találkozót rendeznek a legjobb négy közé jutásért.