Korner - Az öngólt fejelő kapus esete

A Kornerben, az Euronews futballperceiben az előző hét legérdekesebb eseményeit foglaljuk össze. Németországban nem hozott gólt a Bayern München és a

A Kornerben, az Euronews futballperceiben az előző hét legérdekesebb eseményeit foglaljuk össze.

Németországban nem hozott gólt a Bayern München és a Borussia Dortmund csatája, és döntetlen lett az észak-londoni derbi is. A Tottenham-Arsenal találkozó 2-2-es eredményéből a Leicester húzott hasznot.

Megnézzük azt is, mi történt az észak-amerikai bajnokság (MLS) első fordulójában.

Nem bírt egymással a Bayern és a Dortmund

Dortmundban a második helyen álló Borussia fogadta a német éllovas Bayernt. Az első félidőben előbb Aubameyang közeli lövését védte Neuer, majd Douglas Costa helyzeténél a hazai kapus, Bürki látta el jól a feladatát.

A svájci hálóőr szünet után Vidal lövésébe is belekapott, így a labda a lécen csattant. A 0-0-val a Bayern megőrizte ötpontos előnyét a Dortmund előtt.

Nőtt a Leicester előnye

Angliában a tabella második és harmadik helyezettje találkozott.

Az Arsenal szerzett vezetést Ramsey révén, majd a második félidőben a hazai Tottenham két perc alatt fordított. A 60. percben Alderweireld egyenlített, majd Kane csavart Ospina kapujába.

A 2-2-es végeredményt Alexis Sanchez állította be a 76. percben.

Mivel az éllovas Leicester győzött (Watford – Leicester 0-1), 5, illetve 8 pontra növelte előnyét riválisai előtt.

Fordított a Galaxy

A Los Angeles Galaxy simán verte otthon a DC Unitedet az észak-amerikai bajnokság első fordulójában.

A vendégek vezettek, de Steres az 54. percben egyenlített, majd Magee góljával már a hazaiaknál volt az előny.

A folytatásban még Robbie Keane értékesített egy 11-est, aztán Magee szerzett újabb gólt. A Los Angeles 4-1-re győzött.

Buffon előzhet, C. Ronaldo már megtette

Spanyolország, Olaszország, Portugália és Franciaország. Ezek a ligák adják “Fent és lent” rovatunk főszereplőit.

Cristiano Ronaldo 4 gólt szerzett a Celta Vigo elleni spanyol bajnokin (7-1). A Real Madrid támadója 252 gólnál jár a spanyol bajnokságban, amivel megelőzte Telmo Zarrát. Ronaldo előtt már csak a 305 gólos Lionel Messi áll.

A kilencedik egymás utáni bajnoki mérkőzésén nem kapott gólt a Juventus (Atalanta – Juventus 0-2). A torinói kapus, Gianluigi Buffon 836 perce nem kapitulált, így már csak 93 percre van a milanos Sebastiano Rossi 1993-ban felállított olasz rekordjától (929 perc).

Hazai pályán veszített rangadót a Sporting Portugáliában. A lisszaboni derbit 1-0-ra nyerte a Benfica, amely így – riválisát megelőzve – élre állt a bajnokságban.

Lassan fél éve nem tud bajnoki mérkőzést nyerni az Olympique Marseille a saját stadionjában (5 hónap 22 nap). A Marseille vasárnap 1-1-es döntetlent játszott a Toulose-zal.

Az MVP, aki európai parlamenti képviselő lett

Európa-bajnoki sorozatunkban ismét a 2004-es kontinensviadalt elevenítjük fel. Múlt héten megmutattuk, melyik csapat győzött, most pedig az Eb legértékesebb játékosa következik.

A portugáliai Európa-bajnokság MVP-jének a győztes görög válogatott csapatkapitányát, Theodorosz Zágorakiszt választották. Az akkor 32 éves középpályásnak fontos szerepe volt a görögök stabil védekezésében.

1994-es bemutatkozása után Zágorakisz 57 mérkőzésen keresztül kirobbanthatatlan volt a válogatottból, ami görög rekord. A pályafutása során Angliában és Olaszországban is légióskodó játékos végül 120 válogatott találkozóval a háta mögött vonult vissza.

Zágorakisz később a PAOK elnöke, 2014-ben pedig európai parlamenti képviselő lett.

Akár tévedhetünk is

Nyolcaddöntők visszavágóit rendezik a héten a Bajnokok Ligájában. Mi tippelünk, ha önöknek is van kedvük ehhez, megtehetik közösségi oldalainkon a #TheCornerScores hashtag segítségével.

Büntetőt védett, aztán szomorkodott

Egy tizenegyes hárítása talán a legnagyobb büszkeség egy kapusnak. Van azonban úgy, hogy az öröm csak néhány másodpercig tart.

Nézzék, mi történt az ázsiai Bajnokok Ligájában!

Ezzel búcsúzunk. A Korner legközelebb jövő hétfőn jelentkezik.