Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Észak-Korea korábban bocsáthatja fel műholdját

Észak-Korea korábban bocsáthatja fel műholdját
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Előrébb hozta az észak-koreai vezetés a műhold felbocsátásának tervezett időpontját. A japán kormány információi szerint február 7. és 14. között

Előrébb hozta az észak-koreai vezetés a műhold felbocsátásának tervezett időpontját. A japán kormány információi szerint február 7. és 14. között fogják fellőni.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Eredetileg február 8. és 25. között tervezték, a módosításról ugyanakkor még nem szóltak az illetékes nemzetközi szervezeteknek.

Nyugati szakértők szerint nem műholdról van szó, hanem egy ballisztikus rakétát akarnak tesztelni.

Észak-Korea január elején egy föld alatti nukleáris kísérletet hajtott végre, azt állították, hogy hidrogén-bombát teszteltek.

A régió országai aggodalommal követik a történéseket

Dél-Korea jelezte, hogy készültségben tartja hadseregét, Japánban pedig légvédelmi rakétákat telepítettek a tokiói védelmi minisztérium épülete mellé.

Korábban bejelentették azt is, hogy megsemmisítik az észak-koreai ballisztikus rakétát, amennyiben az veszélyezteti az ország területét.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Hszi Csin-ping Kim Dzsong Unnal találkozik, Kína és Észak-Korea erősíti szövetségét

Észak-Korea ballisztikus rakétát lőtt a Sárga-tengerbe

Ballisztikus rakétákat lőtt ki Észak-Korea, déli szomszédját pedig ellenségesnek nevezte