Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Amerikai-iráni fogolycsere

Amerikai-iráni fogolycsere
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Teherán négy iráni-amerikai kettős állampolgárt enged szabadon, Washington hét iraki foglyot ad cserébe.

Az Irán elleni szankciók feloldásáról és a perzsa állam atomprogramjáról szóló bécsi tárgyalásokkal egy időben fogolycseréről egyezett meg Irán és az Egyesült Államok.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A perzsa állam szabadon enged négy amerikai-iráni állampolgárt, köztük a kémkedés vádjával őrizetbe vett újságírót, Jason Rezaiant. A Washington Post 39 éves tudósítója 18 hónapot töltött a hírhedt teheráni Evin börtönben.

Az Egyesült Államok hét iráni fogoly szabadon engedését ajánlotta cserébe. Hivatalos amerikai bejelentés egyelőre nem volt, a hírt a Washington Post közölte.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Megkezdődtek és rövid időre meg is szakadtak az amerikai-iráni tárgyalások Svájcban

Rendszerváltástól alkuig: hogyan reagál Teherán a kiszivárgott amerikai–iráni megállapodásra

Kiszivárgott tervezet: Irán lemond az atomfegyverekről, az USA 300 milliárdot ígér