Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Ehúd Olmert az első izraeli kormányfő, aki börtönbe kerül

Ehúd Olmert az első izraeli kormányfő, aki börtönbe kerül
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Az ítélet jogerős. Februárban 15-én kell bevonulnia.

Enyhítette a volt izraeli kormányfő börtönbüntetését az ottani legfelesőbb bíróság.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Ehúd Olmertnek nem hat, csak másfél évet kell rács mögött töltenie korrupció miatt.

Egy ingatlanfejlesztési ügyben, még jeruzsálemi polgármesterként, majd ipari és kereskedelmi miniszterként játszott szerepe miatt ítélte el őt a bíróság tavaly májusban. Az indoklás szerint pénzt fogadott el egy beruházótól azért, hogy az megkaphassa a projektet.

Ehúd Olmert mindvégig ártatlannak vallotta magát.

A keddi ítélethirdetés után azt mondta, hogy annak, amiért őt most elítélték, semmi köze a Holyland néven futó ingatlanfejlesztéshez. És elismételte, hogy soha nem adott senkinek, és nem fogadott el senkitől kenőpénzt.

A Holyland-pernek összesen 16 vádlottja volt. Közülük 13-an közvetlenül érintettek Izrael történetének eddigi legnagyobb vesztegetési ügyében.

Ehúd Olmert az első izraeli kormányfő, aki börtönbe kerül. Az ítélet jogerős. Februárban 15-én kell bevonulnia.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Palesztin gyerekek szándékos megölésével vádolja az ENSZ Izraelt

Meggyengülhet a világ egyik legerősebb szövetsége? Izrael és Amerika 78 évének története

Pénteken tűzszünetet kötött, szombaton megint bombázta Libanont Izrael