Alpesi sí: parádésan sikerült Svindal visszatérése

Dupla győzelemmel startolt a norvég: a lesiklás után a szuper G-ben is ő volt a leggyorsabb, ezzel pályafutása 27. győzelmét aratta világkupa-futamon.

Voltak, akik kételkedtek, vajon képes lesz-e visszatérni a csúcsra Axel Lund Svindal Achilles-sérülése után. Most már senki sem kétkedik. A norvég a lesiklás után a Super-G-t is megnyerte Lake Louise-ban.

Parádésan sikerült Svindal szezonnyitója. Sérülés miatt ki kellett hagynia a legutóbbi versenyidényt, de az önbizalma szemlátomást nem szenvedett csorbát. Dupla győzelemmel startolt: a lesiklás után a szuper G-ben is ő volt a leggyorsabb, és ezzel pályafutása 27. győzelmét aratta világkupa-futamon. Az olimpiai bajnok, kétszeres összetett világkupa-győztes Svindal tehát visszatért.

A második helyen az osztrák Matthias Mayer végzett, 0,35 másodperccel lemaradva a győztestől. A harmadik legjobb idővel, nem egészen fél másodperc hátránnyal pedig az olasz Peter Fill ért a célba a férfiak szuper-G versenyében a kanadai Lake Louise síparadicsomban.

Shiffrin duplázott a szlalomban

Szombaton a női műlesiklásban Mikaela Shiffrin győzött az Egyesült Államok-beli Aspenben. Nem is akárhogyan. Több mint 3 másodperces előnnyel, ami rekord a szakági világkupa történetében.

Vasárnap Shiffrin is duplázott: ismét győzött a szlalomban az Egyesült Államok-beli Aspenben zajló világkupa-versenyen. Az amerikaiak ifjú csillaga, a 20 éves olimpiai és világbajnok ismét magabiztosan siklott a pályán, és esélyt sem adott ellenfeleinek. Előnye ezúttal is tetemes, 2,65 másodperc volt. Bármilyen hihetetlen, ezzel már karrierje 17. vk-futamgyőzelmét ünnepelhette a coloradói síközpontban. Négy verseny után ő vezet az összetettben is – ennél szebb szezonkezdésről nem is álmodhatott Mikaela Shiffrin.

A második helyen a svéd Frida Hansdotter végzett, harmadik a cseh Šárka Strachová.

Lara Gut éve következik?

Az új szezonban ismét a szuper-G korábbi olimpiai bajnoka, Franck Piccard lesz a szakértőnk. Elsőként Laura Gut pénteki óriás-műlesikló sikeréről kérdeztük. A 24 éves svájci versenyző az összetett világkupa egyik esélyesévé lépett elő Tina Maze visszavonulása és Anna Fenninger sérülése után.

Franck Piccard: – Minden esély megvan rá, hogy Lara Gutnak jó éve legyen. Megnyerő személyiség, sok nyelven beszél, és nagyon közvetlen. Nagyon rokonszenves síelő. Nagyon érzékeny sportoló. Nyugodt és kiegyensúlyozott. Most komoly esélye van. Úgy gondolunk rá, hogy még fiatal, valójában már érett versenyző. Most, hogy két világsztár kivált, a saját kezébe veheti a sorsát. Talán most ő következik.

Aki forradalmasította a lesiklást

Már több mint 50 éve annak, hogy a francia Jean Vuarnet a lesiklás olimpiai bajnokaként írta be magát a sportág történetébe. Felszerelésével és technikájával forradalmasította a lesiklást.

Vuarnet egyike volt az alpesi síelés nagy megújítóinak. Elsőként alkalmazta a mélyen behajlított testtartást, hogy csökkentse a légellenállást. Abban is első volt, hogy fém síléccel versenyzett. E két innovációval nyerte meg az 190-as téli olimpiát az Egyesült Államok-beli Squaw Valley-ben. A Vuarnet napszemüvegmárka a legendás, 82 esztendős bajnok nevét viseli.

A következő hétvégén nők a kanadai Lake Louise-ban, a férfiak az amerikai Beaver Creekben rendeznek futamot.