Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Felvétel van róla, amint a chicagói rendőr „szitává lőtte” a fekete fiút

Felvétel van róla, amint a chicagói rendőr „szitává lőtte” a fekete fiút
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button

A rendőrszakszervezet ellenezte, de hosszú hónapok jogi eljárása után végül megkapta a chicagói bíróság a Jason Van Dayke szolgálati járművének

A rendőrszakszervezet ellenezte, de hosszú hónapok jogi eljárása után végül megkapta a chicagói bíróság a Jason Van Dayke szolgálati járművének kamerája által rögzített felvételt. A fehér rendőrjárőr lőfegyverével halálosan megsebesített egy fekete fiút még tavaly ősszel.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A tragikus esetet követően hetekig zavargások, tüntetések voltak a városban. A helyi rendőrség most attól tart, ha a videó nyilvánossá válik, újabb megmozdulások lesznek Chicagóban.

A rendőrség, valamint Van Dyke ügyvédjének álláspontja szerint a járőr önvédelemből lőtt a késsel rátámadó 17 éves tinédzserre.

A bíróság viszont gyilkossággal vádolja a rendőrt, aki 16-szor sütötte el Laquan McDonald-re irányított fegyverét, ami indokolatlanul soknak tűnik.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Trump: amerikai autócégek üzemeiben gyártunk rakétákat az amerikai haderőnek

Földrengés lesz? A Szent András-törésvonalban felgyülemlett feszültség még sosem volt ilyen magas

Túl gyorsan avulnak az F-35 vadászgépek - vagyonokat kell költeni rájuk