Megkezdődött a kínai Csingtaóban a háromnapos cselgáncs Grand Prix. A nőknél a 48 kilogrammos súlycsoportban a világranglista-vezető mongol Munkhbat

Megkezdődött a kínai Csingtaóban a háromnapos cselgáncs Grand Prix.

A nőknél a 48 kilogrammos súlycsoportban a világranglista-vezető mongol Munkhbat Urantsetseg volt az esélyes,
de be kellett érnie az ezüstéremmel, mert kikapott a japán
junior világbajnok Tonaki Funától.

Az olimpiai kvalifikációs versenyen az 52 kilósoknál Nisida Juka állhatott föl a dobogó legfelső fokára. A japán dzsúdós a fináléban a türkmén Gulbadam Babamuratovát, az idei Taskenti Nagydíj aranyérmesét győzte le.

Az 57 kilós súlycsoportban a világranglista-vezető nyakába került az aranyérem. A mongol Szumija Dorszjuren a veterán német Miryam Ropert győzte le a döntőben, ipponnal.

A férfiaknál a 60 kilós súlycsoportban Orhan Szafarovot tartották esélyesnek, de az azeri cselgáncsozó nem jutott dobogóra. Honfitársa, Ilgar Muskijev nyerte az aranyérmet, miután a fináléban legyőzte a holland Jeroen Moorent.

A 66 kilósok kategóriáját is azeri nyerte: a bakui Grand Slam-győztes legyűrte a párizsi Grand Slam-nyertest. A döntőben Nijat Sihalizada a mongol Tumurhuleg Davaadorj ellen diadalmaskodott.