Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Visszafoglalták Ádent a jemeni kormányerők

Visszafoglalták Ádent a jemeni kormányerők
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

A Szaúd-Arábia által támogatott jemeni kormányerők visszafoglalták Ádent, a várost március óta uraló húszi lázadóktól. Ezt a szaúdi fővárosban

A Szaúd-Arábia által támogatott jemeni kormányerők visszafoglalták Ádent, a várost március óta uraló húszi lázadóktól.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Ezt a szaúdi fővárosban, Rijádban jelentették be hivatalos jemeni források. Szemtanúk arról számoltak be, hogy továbbra is folytatódnak a harcok a kikötővárosban.

A húszi lázadók tavaly indítottak harcot az általuk korruptnak tartott jemeni kormány és hadserege ellen. A lázadók azóta több várost, köztük szeptemberben a fővárost, Szanaát is elfoglalták.

A húszik sikerei miatt a jemeni kormány Szaúd-Arábiába menekült, az államfő jelenleg is ott van. Az elmúlt napokban ugyanakkor visszatért Ádenbe több, korábban elűzött miniszter.

Az ENSZ szerint Jement humanitárius katasztrófa sújtja. A világszervezet adatai szerint a 25 milliós lakosság nyolcvan százaléka, 21 millió ember szorul valamilyen segélyre. Az országban nincs elegendő élelem, ivóvíz és gyógyszer sem.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Új húszi ultimátum: teljes Vörös-tengeri blokáddal fenyegetik Izraelt

Mi van akkor, ha a húszik beszállnak a háborúba, és blokkolják még a Vörös-tengeri szorost is?

A jemeni iszlamisták szabadon engedtek öt ENSZ-alkalmazottat, 15-öt még fogva tartanak