Tour - Greipel újra szakaszt nyert

André Greipel nyerte a Tour de France ötödik szakaszát. A német kerékpáros idén a második, pályafutása nyolcadik szakaszgyőzelmét aratta a francia

André Greipel nyerte a Tour de France ötödik szakaszát. A német kerékpáros idén a második,
pályafutása nyolcadik szakaszgyőzelmét aratta a francia országúti kerékpáros körversenyen.

Az Arras és Amiens közötti 189 és fél kilométeres etap elején többen buktak, minek következtében Nacer Bouhanni feladta a versenyt.

Volt még egy tömegbukás 25 kilométerrel a cél előtt is, az élboly azonban megúszta ezt. Greipel mögött – sprintbefutó után – a szlovák Peter Sagan és a brit Mark Cavendish végzett még dobogós helyen.

Összetettben továbbra is Tony Martin vezet. A német versenyző a 22. helyen zárta a szakaszt, így ő az egyetlen a mezőnyben, aki az eddigi mind az öt etapot a legjobb 26-ban zárta.

Martin megtartotta 12 másodperces előnyét Chris Froome előtt, Sagan feljött a negyedik helyre. Csütörtökön az Abbeville és Le Havre közötti (191.5 km) szakasz vár a mezőnyre.