Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Lehallgatási botrány: Az amerikai ügynökség Párizsban is fülelt

Lehallgatási botrány: Az amerikai ügynökség Párizsban is fülelt
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Párizs nem tűri el a biztonságát megkérdőjelező tevékenységet – ezt közölte az elnöki hivatal a Francois Hollande által sürgősséggel összehívott

Párizs nem tűri el a biztonságát megkérdőjelező tevékenységet – ezt közölte az elnöki hivatal a Francois Hollande által sürgősséggel összehívott védelmi bizottság ülése után.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Kedden robbant ki a jelenlegi és két korábbi francia elnököt érintő újabb lehallgatási botrány.

A Libération a WikiLeaks által megszerzett bizalmas hírszerzési jelentésekre hivatkozva azt írta, hogy az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) 2006 és 2012 májusa között hallgatta le a francia államfőket.

Az NSA egyik jelentése arról szól, Jacques Chirac hogyan próbált külügyminiszterének pozíciót szerezni az ENSZ-ben. Egy másik szerint Nicolas Sarkozy kihagyta volna az Egyesült Államokat a közel-keleti béketárgyalásokból – viszont be akarta vonni Moszkvát. Hollande pedig már három éve a Grexit-től tartott.

A Fehér Ház tagadja az állításokat.

Nemrég arról számolt be a német média, hogy az amerikai ügynökség Angela Merkel kancellár mobilját is lehallgatta.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

"Csak semmi diplomácia kérem, mi amerikaiak vagyunk" - romlanak az USA kapcsolatai világszerte

Trump: amerikai autócégek üzemeiben gyártunk rakétákat az amerikai haderőnek

Földrengés lesz? A Szent András-törésvonalban felgyülemlett feszültség még sosem volt ilyen magas