Svájci nap Bakuban

A svájciak taroltak a Bakuban rendezett I. Európa Játékok első napján. A legeslő aranyat a mountainbike-os Jolanda Neff nyerte. A 22 éves versenyző 1 óra, 31 perc, 5 másodperc alatt teljesítette a hat körös versenyt.

Honfitársa Nino Schurter a férfiak mezőnyében lett első.

És a slusszpoén: a női triatlon aranyat is egy svájci, Nicola Spring vihette haza Bakuból.

A miniolimpiának is nevezett verseny első napján a magyar csapat is megszerezte első érmét. Igaz, ennek a házigazda azeriek örültek jobban. A 71 kg-os kötöttfogású birkózó Korpási Bálint a szombati döntőben alulmaradt Rasul Csunajevvel szemben.

Csunajev az egykori elnökről, Hejdar Alijevről elnevezett arénában hét és félezer őrjöngő néző előtt vette át az aranyat Alijev fiától, a jelenlegi azeri elnöktől.

Ami a többi magyar versenyzőt illeti.
A hegyikerékpáros Juhász Zsolt a 17. helyen zárt, a vízilabdás lányok pedig a pénteki, németek elleni győzelem után 23–3-ra verték Izraelt.