Roland Garros - Stanislas Wawrinka Párizsban a csúcson

Meglepetés Párizsban! A svájci Stanislas Wawrinka varázslatos mérkőzésen legyőzte Novak Djokovicsot a francia nyílt teniszbajnokság döntőjében

Meglepetés Párizsban! A svájci Stanislas Wawrinka varázslatos mérkőzésen legyőzte Novak Djokovicsot a francia nyílt teniszbajnokság döntőjében. Wawrinka 4-6, 6-4, 6-3, 6-4-re verte a világelsőt, és élete második Grand Slam tornáján diadalmaskodott.

Az első játszmát a Nadalt és Murray-t is búcsúztató Djokovics uralta, a 3.szettlabdájával meg is nyerte 6-4-re, de Wawrinka ezen a napon fáradhatatlan volt, és rendkívül agresszívan játszott.

A második szett során szép elütéseket láthattunk tőle, és a végén egy hosszú labdamenet végén ő bírta jobban idegekkel, hozta az egyenlítést, ugyancsak 6-4-el, és innen már Djokovics nehéz helyzetbe került, mert Wawrinka szédületesen teniszezett, a harmadik játszmában rögtön az első játszmalabdáját beütötte. (6-3)

Fordulat sejlett fel a negyedik szettben, Djokovics 3-0-ra elhúzott, de a svájcit nem lehetett kizökkenteni, miközben Djokovics fáradtnak tűnt. Wawrinka 5-4-re(!) fordított, és végül a specialitásával, egy fonák egyenessel fejezte be a mérkőzést, amely 3 óra 15 percig tartott.

Roland Garros, francia nyílt teniszbajnokság

Férfi egyes, döntő

Stanislas Wawrinka (svájci) – Novak Djokovics (szerb) 4-6, 6-4, 6-3, 6-4

Női páros, döntő

Mattek.Sands (amerikai), Safarova (cseh) – DellAcqua (ausztrál), Svedova (kazah) 3-6, 6-4, 6-2