Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Kampány a tisztább levegőért Indiában

Kampány a tisztább levegőért Indiában
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button

Az életmódunkon kell változtatni ahhoz, hogy a környezetünk egészségesebb legyen – mondta India miniszterelnöke hétfőn, a levegő minőségét mérő

Az életmódunkon kell változtatni ahhoz, hogy a környezetünk egészségesebb legyen – mondta India miniszterelnöke hétfőn, a levegő minőségét mérő kampány indításakor. Egyelőre tíz nagyvárosban helyeztek ki mérőeszközöket.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

India a világ egyik legszennyezettebb országa. Az Egészségügyi Világszervezet felmérése szerint évente több mint 620 ezer ember halálát okozza a létszennyezettség az országban.

Az ország, de egyes felmérések szerint a világ legszennyezettebb városa India fővárosa, Új Delhi.

Egy megkérdezett pulmonológus azt nyilatkozta, hogy a praxisa során egyre több tüdőbeteggel találkozik. Ahogy az esetek száma nő, úgy csökken a betegségek gyógyíthatósága, vagy a kontrollálhatósága.

Narendra Modi kormányfő arra kérte az indiaiakat, külön kiemelve a jómódúakat, hogy változtassanak életmódjukon, kevesebbet szemeteljenek és éljenek környezettudatos életet, különben nem lehet elkerülni a környezeti katasztrófát. A változtatásra felszólította a tagállamok környezetvédelmi minisztereit is.

Kínai és az Egyesült Államok után India a világ legnagyobb levegőszennyezője.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

A környezetvédelmi világnapi csúcs gyorsabb globális klímafellépést sürget

Albánia: ezrek tüntetnek a Trumphoz köthető üdülő ellen a 12. napon

Albánia: negyedik napja tart a tiltakozás a Trump-közeli üdülő ellen