Korner: peches PSG, elsöprő Bayern, parádés Messi

Érdekességek az Euronews heti futballmagazinjából.

A francia bajnokság 25. fordulójában a Paris Saint Germain már két góllal vezetett a Caen ellen, aztán sérülések miatt kilenc emberre fogyatkozott, és az ellenfél egyenlített.

Zlatan Ibrahimovic már a második percben vezetést szerzett a bajnokcsapatnak, aztán Lavezzi is betalált, a szünetben 2-0-ra vezettek a hazaiak. Ám a párizsi együttesből négyen is megsérültek, közülük ketten akkor, amikor már cserelehetősége sem maradt Laurent Blanc-nak. A Caen pedig kihasználta a kettős emberelőnyt, és az utolsó percekben kiegyenlített. 2-2 lett a vége, a Paris Saint Germain a két pont mellett négy kezdőjátékosát is elvesztette a Chelsea elleni BL-meccs előtt.

Spanyolországban emlékezetesen ünnepelte meg kettős jubileumát Lionel Messi. Az argentin világsztár 500. mérkőzését, ezen belül a 300. bajnokiját játszotta a Barcelona színeiben a Levante ellen. A katalánok fölényesen, 5-0-ra győztek, Messi pedig három góllal vette ki a részét a sikerből. Ez már pályafutása 34. mesterhármasa volt, Barca-mezben a 31. Ezzel beállította a legendás Telmo Zarra La Liga-rekordját.

Fent és lent: nyolcat rúgott a Bayern, hármat kapott a Napoli

Remek csapatot hozott össze Slaven Bilic, a török Besiktas horvát szakvezetője. A fiatal és dinamikus gárda 3-2-re győzött a Bursaspor ellen, és ezzel 20 forduló után továbbra is az első helyen áll a török bajnokságban.

A nyögvenyelős idénykezdet után magára talált a Bayern München. A német bajnok megsemmisítő vereséget mért ősi ellenfelére, a Hamburgra. 8-0 lett a végeredmény. Ez a bajorok legnagyobb arányú győzelme a Bundesligában több mint 30 év óta.

Négy győztes meccs után kikapott a Napoli a Serie A-ban. Az olasz kupa győztesét a Palermo verte 3-1-re. Rafa Benítez csapata ezzel egyre inkább leszakad a Juventustól és a Rómától, és aligha szólhat bele a bajnoki címért folyó harcba.

Évforduló: 133 év, 13 gól

Évforduló rovatunkban 133 évet utazunk visszafelé az időben. 1882. február 18-án játszotta első hivatalos, nemzetek közötti mérkőzését Írország labdarúgó-válogatottja – de nem telt benne sok öröme.

A belfasti mérkőzésen az angolok 13-0-ra verték az íreket. Két debütáló játékos vitte a prímet: Howard Vaughton 5, Arthur Brown pedig 4 góllal járult hozzá a kiütéses győzelemhez. Anglia azóta sem aratott ilyen arányú sikert válogatott találkozón.

Akár tévedhetünk is: tippjeink a BL-nyolcaddöntőkre

A futballban éppen az a szép, hogy az eredményt sohasem tudhatjuk előre. Persze találgatni azért lehet, és mi meg is tesszük, mielőtt kedden újra beindul a Bajnokok Ligája, immár az egyenes kieséses szakasszal. Önök is tippelhetnek a közösségi médiában, a #TheCornerScores hashtaget használva.