Africa Race - megint Ullevalseter

A motorosoknál Pal Anders Ullevalseter nyerte az Africa Eco Race tereprali verseny hetedik szakaszát. A KTM-es norvég motoros mögött márkatársa, az

A KTM-es norvég motoros mögött márkatársa, az osztrák Robert Theuretzbacher lett a második a mauritániai több mint 430 kilométeres szakaszon. A két versenyző közötti különbség több mint hét perc volt.

A legjobb nem KTM-mel versenyző motoros, a Hondás olasz, Stefano Pelloni a hetedik helyet szerezte meg.

Összetettben Ullevalseter óriási fölénnyel vezet.

Az autósok és kamionosok versenyében Matthieu Serradori nyerte a szakaszt honfitársa, Jean Antoine Sebatier előtt.

Anton Sibalov Kamaza a győztes mögött 35 perccel gurult célba. Az orosz kamionos így harmadik lett. Összetettben Sibalov 1 perccel előzi meg Serradorit, 30-cal Sebatier-t.

A három országon, Marokkón, Mauritánián és Szenegálon áthaladó Africa Eco Race január 11-ig tart.