Osztrák sikerek hétvégéje

Az alpesi sí a legnépszerűbb sport Ausztriában. Az eredményeket látva érthető, hogy miért: Marcel Hirscher nyerte az óriás-műlesiklást Alta Badiában

Az alpesi sí a legnépszerűbb sport Ausztriában. Az eredményeket látva érthető, hogy miért: Marcel Hirscher nyerte az óriás-műlesiklást Alta Badiában, Elisabeth Görgl és Anna Fenninger pedig az első két helyen végzett a Szuper-G-ben Val d’Isère-ben.

Osztrák csata a Szuper G-ben

Szoros versenyben Elisabeth Görgl nyerte a szuper-óriásműlesiklást a női alpesi sízők világkupa-sorozatában a franciaországi Val d’Isere-ben.

Az osztrák versenyző mindössze öt századdal előzte meg olimpiai bajnok honfitársát, Anna Fenningert. A harmadik a szlovén Tina Maze lett.

A súlyos sérülése után visszatért amerikai Lindsey Vonn, aki szombaton lesiklásban győzött, ezúttal bukott, és nem ért célba a magyar Miklós Edit sem.

Az összetett vk állása:
1. Maze 656 pont
2. Fenninger 407
3. Lindsey Vonn 312

Hirscher szányal

A férfiaknál 12 versenyt rendeztek a szezon eleje óta : 6 gyorsaságit – ezekben Kjetil Jansrud mindig dobogós volt -, és 6 inkább technikait, ahol Marcel Hirscher mindig az élmezőnyben végzett. Most a Grand Risán nyert.

Gran Risa a beceneve az olaszországi Alta Badia pályájának. Az összetettben háromszoros világkupaelső Marcel Hirscher nagy fölénnyel nyerte az óriás-műlesikló viadalt.

Az osztrák versenyző a két futam összesítése alapján 1.45 másodperces előnnyel győzött. Második lett az olimpiai bajnok amerikai Ted Ligety, a harmadik helyen a francia Thomas Fanara végzett, mindössze 3 századdal lemaradva.

A szakági vk állása 4 verseny után: 1. Hirscher 360 pont, 2. Ligety 286, 3. Alexis Pinturault 230

Az összetett vk állása 12 verseny után: 1. Kjetil Jansrud (norvég) 610 pont, 2. Hirscher 540, 3. Dominik Paris (olasz) 345

Grenoble: drámai pillanatok az olimpián

1968. február 17-én vastag köd borította a chamrousse-i pályát, ahol a grenoble-i olimpia alpesisí-versenyeit rendezték. A francia Jean-Claude Killy már megnyerte a lesiklást – 8 századmásodperccel végzett honfitársa, Guy Périllat előtt – és az óriás-műlesiklást.

Harmadik címére készült műlesiklásban, de Karl Schranz jobb időt futott. Néhány perccel később azonban az osztrák versenyzőt kizárták, mert kihagyott két kaput a második futamban. Így Jean-Claude Killy lemásolta Toni Sailert, aki szintén triplázott a Cortina d’Ampezzo-i játékokon, 12 évvel korábban.

Pinturault nagy éve lehet

Jean-Claude Killy 1967-es és 1968-as győzelme, illetve Luc Alphand 1997-es sikere után Alexis Pinturault lehet a harmadik francia, aki megnyeri a világkupát. A courcheveli síelő egyelőre az ötödik helyen áll az összetettben, és szakértőnk, Franck Piccard szerint minden adottsága megvan ahhoz, hogy előbbre lépjen.

Franck Piccard: – Jó éve lehet ez Alexis-nek. Változtatott a felszerelésén, több sikert is elért, eléggé jól sikerült neki a szezon eleje, az edzéseken és az első versenyeken is. Képes arra, hogy 3-4 futamon elképesztő tehetséggel teljesítsen. Kitűnő fizikai adottságai vannak. Úgy vélem, Alexis legrosszabb esetben is a harmadik helyen zárhatja az idényt, de nem szabad erőltetni ezt. Arra van szükség, hogy ő maga legyen képes ezt megérezni, és mindent megtenni érte. Nagyon nagy tehetsége ő a francia sísportnak.