Vb-korner - Argentin és német nehézségek,bosnyák búcsú Brazíliában

A vb-kornerben mindennap beszámolunk a labdarúgó-világbajnokság eseményeiről, érdekességeiről.

A tizedik napon Argentína majdnem lépést tévesztett Irán ellen. Ha nem érkezett volna meg az utolsó pillanatban Messi,… de megérkezett. Ghana megállította az első körben remeklő németeket, Nigéria győzni tudott.

Argentína kiszenvedte a továbbjutást

Lionel Messi jött,lőtt, és a 91.percben bombagóllal döntött! Argentína – Irán 1-0. Az F-csoportban az ázsiai válogatott karnyújtásnyira volt a bravúros döntetlentől, a kapus Hadzsidzsi fantasztikusan védett, de Messi az utolsó pillanatban továbbjuttatta Argentínát a Belo Horizonte-ban lejátszott összecsapáson.

A csoport másik mérkőzésén: Nigéria – Bosznia-Hercegovina 1:0.
A vezető gól Odemwingie nevéhez fűződik (28.perc), de hét perccel korábban a játékvezető nem adta meg – les címén – a bosnyák Dzseko teljesen szabályos gólját. Az európai válogatott óriási erőfeszítéseket tett az egyenlítésért, de mindhiába. Dzseko a 93.percben csak a kapufáig jutott.
Ez a vereség azt jelenti, hogy a bosnyák válogatott már nem juthat tovább a 16 közé.

Klose csúcsbeállítása, Ghana bravúrja

Ghana megtorpantotta Németországot egy rendkívül látványos, támadófutballt hozó meccsen a G-csoport fortalezai találkozóján. Mario Götze az 51.percben megszerezte a német vezetést, de a pontszerzési kényszerben játszó Ghana 12 perc alatt fordított: előbbb Andre Ayew fejelt a kapuba, majd Asamoah Gyan lőtt Neuer mellett a hálóba. A veterán Miroslav Klose egyenlített és beállította a 2-2-es végeredményt. Klose ezzel “társbérletben” lett vb-gólrekorder, mert immár ő is 15 gólos a világbajnokságokon, csak úgy, mint a brazil Ronaldo. A csoport élén pillanatnyilag a németek állnak 4 ponttal, de a vasárnapi Portugália- Egyesült Államok mérkőzés még alaposan átrendezheti a sorrendet.

Portugália az “életéért”, Belgium a második győzelméért lép pályára

Akárhogy is van, Portugália élet-halál harcot vív majd a G-csoportban az Egyesült Államok ellen Manaus-ban. Cristiano Ronaldo a németek ellen rosszul, kedvetlenül játszott, miközben csapata sima, 4-0-ás vereséget szenvedett. Ha Portugália pontot veszít, akkor már a búcsú gondolatával is megbarátkozhat.
A Jürgen Klinsmann vezette amerikai együttes erőteljesen játszott, és az első meccsen 2-1-re legyőzte Ghanát, de az azért intő jel az “amik” számára, hogy az afrikai csapat nem kevesebb, mint 21(!) alkalommal célozta meg Tim Howard kapuját. Szerencséjükre csak Andre Ayew talált be.

A sötét lónak nevezett Belgium a Szentélyben, vagyis a riói Maracana stadionban szeretné megszerezni második győzelmét, ezúttal a H-csoport rangadóján Oroszország ellen. A Courtois-Fellaini-Hazard-Lukaku tengellyel fémjelzett belgák az első körben 2-1-re verték Algériát úgy, hogy fordítottak, de nem játszottak jól.
Oroszország valamivel esélyesebbnek számított Dél-Korea ellen, mégis csak 1-1-re futotta a Fabio Capello-féle csapatnak. Dzagojev lehet a kulcsemeber a középpályán, elöl pedig a koreaiak ellen is eredményes Kerzsakov lehet a befejező. Az oroszok egy esetleges döntetlennel is megtartanák esélyüket a továbbjutásra.

A H-csoport másik mérkőzésén Dél-Korea Algériával játszik, az afrikaiak megszerezhetik első pontjukat (vagy pontjaikat?). Vagy mégsem?

Akár tévedhetünk is…

Sokszor a lehetetlennel határos feladatot kell megoldanunk, amikor a soron következő mérkőzések pontos kimenetelére tippelünk. Önök jól tudják: akár tévedhetünk is.

Az Euronews sportszerkesztősége a következő végeredményeket tartja a legvalószínűbbnek a vasárnapi mérkőzéseken:

Egyesült Államok – Portugália 2-1
Belgium – Oroszország 2-0
Dél-Korea – Algéria 1-1

Ha vitatkozna velünk, hozzászólna, vagy elküldené a saját tippjeit, használja a #TheCornerScores-t az Euronews közösségi oldalain.