A Vb-kornerben minden nap beszámolunk a brazíliai labdarúgó világbajnokság eseményeiről és egyéb érdekességekről.
Íme a kilencedik nap összefoglalója!

Costa Rica hazaküldte Angliát

Costa Rica továbbjutott a D csoportból – nem biztos, hogy lesz ennél nagyobb szenzáció a brazíliai labdarúgó világbajnokságon.

Uruguay után Costa Rica most Olaszországot győzte le. A mérkőzés egyetlen gólját Ruiz a 44. percben szerezte.

Az 1-0-ás végeredmény azt is jelenti, hogy Anglia a csoportkör után búcsúzik a vb-től. Olaszország és Uruguay ki-ki mérkőzésen dönti majd el, hogy Costa Rica mellett ki lesz a másik továbbjutó a D csoportból.

Gálázó franciák

Franciaország fölényesen győzött Svájc ellen.

Giroud, Matuidi, Valbuena, Benzema és Sissoko góljaival a franciák már 5-0-ra vezettek, Svájc ezután kozmetikázott az eredményen. A hajrában Dzemaili és Xhaka volt eredményes, Franciaország így 5-2-re győzött.

Az E csoport másik találkozóján Ecuador – Enner Valencia két góljával – 2-1-re verte Hondurast.

A franciák szinte biztosan – valószínűleg az első helyen – továbbjutnak a csoportból.

Ismét pályán a németek és az argentinok

Cristiano Ronaldo és Portugália után Németország most Ghána ellen készül. Lionel Messi és argentin csapattársai Iránnal játsszák második csoportmérkőzésüket.

Bemutatkozó mérkőzésén Németország magabiztosan verte Portugáliát. Müller egymaga három gólt szerzett, a negyedik találatot Hummels jegyezte.

A 4-0ás végeredmény akkor is imponáló, ha tudjuk, a portugál hátvédet, Pepét 2-0-nál kiállították.

Ghána peches találkozón van túl az Egyesült Államok ellen. Az afrikaiak már az első percben hátrányba kerültek, majd a hajrában egyenlítettek, mégis kikaptak.

A Ghána – Németország találkozó érdekessége, hogy Kevin-Prince Boateng a testvére, Jerome Boateng ellen játszhat a fortalezai mérkőzésen.

A G csoport másik második csoportkörös mérkőzését Portugália és az Egyesült Államok vasárnap játssza Manausban.

Másodszor lép pályára az Iránnal mérkőző Argentína is a világbajnokságon.

Messi és társai hozták a kötelezőt Bosznia-Hercegovina ellen, és ha nem is fölényesen, de nyertek. Az argentinok most hasonló csatára számíthatnak Irán ellen.

A perzsákat nem szabad lebecsülni. Irán az első mérkőzésén 0-0-ás döntetlent játszott az Afrika Kupa címvédője, Nigéria ellen.

Hasonló pontszerzést most nehéz elképzelni, de Irán azért megnehezítheti Argentína dolgát a Belo Horizonte-ban szombat délután hatkor kezdődő találkozón.

Az F csoportban még egy találkozó lesz szombaton. Bosznia-Hercegovina és Nigéria éjfélkor csap össze Cuiabában.

Akár tévedhetünk is

Ki tudja pontosan, milyen eredmények születnek az előttünk álló mérkőzéseken? Mindenesetre adunk tippeket, de tudják: Akár tévedhetünk is!

Az Euronews sportszerkesztősége a következő eredményeket tartja a legvalószínűbbnek a szombati találkozókon:

Argentína – Irán 4-0
Németország – Ghána 3-1
Nigéria – Bosznia-Hercegovina 1-2

Ha vitatkozna velünk, hozzászólna, vagy elküldené a saját tippjét, használja a ‪#‎TheCornerScores‬-t az Euronews közösségi oldalain!

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)0; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = “//connect.facebook.net/en_GB/all.js#xfbml=1”; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));Post by euronews.

Csalóka számok

Köztudott, hogy a világbajnokság rengeteg pénzt mozgat meg. Most azonban nem a rendezési költségekről vagy a tv-jogdíjakról szólunk, hanem a játékosokról.

Tudják mennyi a vb-n szereplő 736 focista összértéke? 11 milliárd euró!

És hogy melyik a legdrágább csapat? Nézzük!

Előre jelezzük, a lista érdekes lesz. A legdrágább csapat, a világbajnoki címvédő már kiesett a vb-ről, az egyik legkisebb értékű, hátulról negyedik Costa Rica pedig máris továbbjutott.

A játékosok transzferértéke alapján a spanyol keret kerül kiemelkedően a legtöbbe (622 millió euró), megelőzve a németeket, a brazilokat, az argentinokat és a franciákat (379-526 millió euró).

A lista alján Dél-Korea, Costa Rica, Irán, Ausztrália és Honduras található (21,15 – 51,9 millió euró).