Ötöst kapott az Ajax - elégtelen

A Kornerben szokás szerint összefoglaljuk a hétvége legjelentősebb európai futballeseményeit.

Portugália

A Benfica megnyerte a portugál futball bajnokságot – két fordulóval a befejezés előtt.

Az Európa-liga elődöntős lisszabonniak Lima két góljával 2-0-ra verték az Olhanense csapatát, amely az utolsó helyen áll. A Benfica 33-adszor lett aranyérmes hazájában.

Spanyolország

Még mindig nyílt a spanyol bajnokság.

A listavezető Atletico Madrid nehezen, de legyűrte az Elchét 2-0-ra. Villa kihagyott egy tizenegyest, Miranda és Diego Costa (utóbbi az Atletico második tizenegyeséből) azonban betaláltak a kapuba.

Zsinórban nyolcadik bajnoki sikerével az Atletico Madrid egy lépéssel közelebb került a bajnoki címhez, de az üldözők közül a Barcelona is nyert.

A katalánok ellen vezetett a Bilbao, de Pedro és Messi góljaival fordított a Barca. A gránátvörös-kékek hátránya így maradt négy pont az Atletico mögött – négy fordulóval a befejezés előtt.

A Bajnokok Ligája elődöntőre készülő Real Madrid – Valladolid elleni – mérkőzését elhalasztották. Mivel a kupadöntőt a Real megnyerte a Barcelona ellen, a királyi klub akár még triplázhat is (a bajnoki + BL-elsőséggel) ebben a szezonban.

Németország

Németországban tartja második helyét a
Borussia Dortmund. A sárga-feketék 4-2-re verték a Mainzot, majd ünnepelhettek, mert az őket üldöző
Schalke kikapott a Stuttgarttól.

A stuttgarti találkozón a hazaiak kerültek előnybe. Harnik a 23. percben fejelt gólt.

Szünet után a Stuttgart megduplázta előnyét: Cacau szintén fejjel volt eredményes.

Az 59. percben eldőlt a mérkőzés. Ezúttal Sakai készített elő, Harnik pedig a második gólját szerezte.

A Schalke erejéből csak a szépítésre telt. A csereként beállt Szalai Ádám a 69. percben volt eredményes.

A magyar csatárnak volt még egy gólja, de azt nem adták meg. A Stuttgart 3-1-re győzött.

Három fordulóval a bajnokság befejezése előtt a Schalke hatpontos hátrányban van a Dortmund mögött, és a harmadik hely sem biztos, mert a feltámadó Leverkusen nyert Nürnbergben (4-1).

Hollandia

Hollandiával folytatjuk. Rotterdamban az Ajax nagy verést kapott a kupadöntőben a Zwollétól.
A mérkőzést kétszer is félbeszakították a nézőtérről a játéktérre dobott petárdák miatt.

Nem úgy indult a kupadöntő, hogy a végén a Zwolle ünnepel. A 3. percben van Rhijn őrült nagy góllal szerzett vezetést az Ajaxnak.

A Zwolle gyorsan reagált. Ryan Thomas a 8. percben szerencsés góllal egyenlített.

Lendületben maradtak a kék-fehérek. Szabadrúgásból van der Werff kapufát lőtt, de a visszapattanó labdát Thomas a hálóba küldte.

2-1 után Fernandez is szerzett két gólt az első félidőben, majd szünet után van Polen beállította az 5-1-es végeredményt.

Franciaország

Franciaországgal zárunk. A Paris Saint Germain megszerezte első trófeáját a szezonban, azzal, hogy megnyerte a ligakupát.

A döntőben a PSG a Lyont verte Edinson Cavani duplájával. A párizsiak visszavágtak a Lyonnak a bajnokságban nemrégiben elszenvedett vereségért, így negyedszer nyerték meg a ligakupát, ami rekord Franciaországban.