Irak június 25-én síita muszlim zarándokok ezreit fogadta a szent Karbala városában, amikor az Asúra-ünnep megemlékezései tetőpontjukhoz értek. A hívek Imam Huszein és testvére, Abbász szentélyei köré gyűltek, imádkoztak, gyászmenetekben vettek részt, és hagyományos rituálékkal emlékeztek meg Imam Huszein halálának évfordulójáról, aki Kr. u. 680-ban esett el a karbalai csatában. A biztonsági intézkedéseket az egész városban megerősítették, mivel Irakból és a szomszédos országokból érkező látogatók csatlakoztak a Közel-Kelet egyik legnagyobb éves vallási összejöveteléhez.
Az Asúra a muharrem hónap tizedik napján esedékes, és a síita naptár legszentebb alkalma. Karbala-szerte fekete zászlók díszítették az utcákat, miközben önkéntesek ételt és vizet osztottak a zarándokoknak. Vallási menetoszlopok járták be a várost jelképes zászlókat és lobogókat hordozva; a résztvevők mellkasukat döngették, gyászéneket adtak elő, és más, régóta gyakorolt gyászszertartásokat végeztek.
Az évenkénti megemlékezés Imam Huszeinnek az Omajjád kalifátusnak való behódolást elutasító döntését idézi fel – a síita iszlám egyik meghatározó pillanatát, amely ma is az áldozatvállalás, a hit és az elnyomással szembeni ellenállás jelképe.