A felvonulók kenyai zászlókat vittek, és igazságot követeltek a rendőri erőszak áldozatainak, miközben a hatóságok nagyszámú rendőrt vezényeltek ki, és útlezárásokat emeltek a főváros körül. Az évforduló a fiatalok egyre erőteljesebb aktivizmusának és a nagyobb kormányzati elszámoltathatóság iránti követeléseknek a jelképévé vált.
A tiltakozások a 2024 júniusában történtekre emlékeztetnek, amikor fiatalok ezrei rohanták meg a nairobi parlamentet, hogy a megélhetési költségek emelkedése közepette tiltakozzanak az adóemelések ellen. A zavargások során a rendőrség tüzet nyitott, ami országos és nemzetközi bírálatot váltott ki. 2026. június 25-én a főváros egyes részein az üzletek zárva maradtak, a parlamentet pedig szigorúan őrizték. A tüntetők azzal vádolták a kormányt, hogy túl lassan halad a kártérítéssel és az állítólagos visszaélések kivizsgálásával.
William Ruto államfő megvédte a kártérítési programot, miközben az ellenzéki politikusok továbbra is nagyobb átláthatóságért és az érintett családoknak járó igazságszolgáltatásért küzdenek.