A londoni Kew Gardensben egy vörös tölgyet, amely az Egyesült Királyságban 2022-ben tomboló hőhullám idején pusztult el, élénk vörösre festettek, és meghagyták állva, hogy a nyilvánosság számára emlékeztetőül szolgáljon az éghajlatváltozásra.
Az installáció éppen akkorra készült el, amikor London a szokásosnál jóval magasabb júniusi hőmérsékleteket tapasztal. A Kew Gardens adatai szerint a 2022-es nyár szélsőséges hősége alatt több mint 400 fa pusztult el a kert területén. Bár a legtöbbet eltávolították, ezt a vörös tölgyet meghagyták, hogy ráirányítsa a figyelmet az emelkedő hőmérsékletnek a természeti környezetre gyakorolt hatására.
Mellette áll a „Remény fája”, egy klímareziliens magyar tölgy, amelyet azért választottak, mert jobban viseli a melegebb időjárási körülményeket. A látogatók táblákon és kiállítási elemek segítségével ismerhetik meg a két fát. A Kew szerint a holt vörös tölgy és fiatalabb szomszédja közötti kontraszt arra hivatott ösztönözni az embereket, hogy elgondolkodjanak azon, miként alakítja át az éghajlatváltozás az Egyesült Királyság tájait.