Két barázdásbálna érkezett egy izlandi feldolgozóüzembe, miután kétéves szünetet követően újraindult a kereskedelmi bálnavadászat. A Hvalur létesítményben a munkások feldarabolják az állatokat, miközben a vállalat alkalmazottai és megfigyelők figyelik a folyamatot. Gépeket is használnak a nagyobb bálnahúsdarabok feldolgozására.
A fogásokról két nappal az után számoltak be, hogy újraindult a vadászidény. Izlandi médiumok és állatvédő szervezetek szerint a két barázdásbálnát az ország partjainál ejtették el; ezek az első hivatalosan feljegyzett fogások 2023 óta.
Izland továbbra is egyike annak a mindössze három országnak, amely nyíltan engedélyezi a kereskedelmi bálnavadászatot, Norvégiával és Japánnal együtt.
A gyakorlatot továbbra is éles bírálatok érik állatvédő szervezetek és természetvédelmi kampányolók részéről, miközben hívei azzal érvelnek, hogy egy jogszerű, hagyományos iparágról van szó.