Belgium uralkodója, Fülöp király és Matild királyné pompás, vörös szőnyeges fogadtatásban részesítette Naruhito japán császárt és Maszakó császárnét kedden, a brüsszeli királyi palotában.
A japán császári párt teljes katonai tiszteletadással üdvözölték, amikor hivatalos állami látogatásra érkezett Belgiumba. A két uralkodó család tagjai szemrevételezték a díszőrséget, majd fényképekhez pózoltak, mielőtt beléptek a palotába.
Százak gyűltek össze a palota előtt, sokan japán zászlót lengetve, hogy egy pillantást vethessenek a ceremóniára.
A látogatás jól érzékelteti Japán és Belgium hosszú múltra visszatekintő kapcsolatait. A két ország diplomáciai viszonya 1866-ra nyúlik vissza, amikor a belga és a japán uralkodó család tagjai először tettek kölcsönös látogatást egymásnál.