Börtönmaraton

Videók. Börtönmaraton

Egy meglehetősen gyenge eredménnyel, 4 óra 13 perccel Michael Burke nyerte az első börtönmaratont Somersetben, Angliában vasárnap. A futóknak valóságos büntetés volt a helyszín, az útvonalvezetés ugyanis egyáltalán nem volt nevezhető ideálisnak.

A nevezés 55 font volt, ami nem számít kevés pénznek a maratonok világában. Ennek ellenére sokan kíváncsiak voltak az első börtönmaratonra. A szervezők sok jót nem ígérték, maximum azt, hogy a végén mindenki elmondhatja majd, hogy ott volt.

The Green Mile' Shepton Mallet börtönt néhány éve zárták be, így jó ötletnek tűnt ott maratont szervezni. A vicces ruhában indulók futhattak a cellák előtt, az udvaron, lépcsőkön le és fel, míg elérték a célt.

A győztes időt nemzetközi szinten valószínűleg soha nem fogják jegyezni, talán csak az olyan oldalakon, amelyeken az igazán eszement rekordokat gyűjtik.