Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Párizsi negyed a hőhullám ellen: indul a „Ciné-clim” mozis kezdeményezés

Párizs ingyenes mozijegyekkel segíti a leginkább veszélyeztetetteket a hőhullám idején
Párizs ingyenes mozijegyekkel segíti a leginkább veszélyeztetetteket a hőhullám idején Szerzői jogok  Canva
Szerzői jogok Canva
Írta: David Mouriquand
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button

A nap legmagasabb hőmérsékleti csúcsai ellen küzdve egy párizsi kulturális kezdeményezés arra késztet mindenkit, hogy feltegye a kérdést: „Miért nem országos ez?”

Az európaiak jelenleg egy hosszan tartó hőhullámmal küzdenek, amely eddig Franciaországot, Spanyolországot és Olaszországot sújtja a leginkább.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Franciaország kedden a valaha mért legforróbb júniusi napot élte át, és a francia miniszterelnök, Sébastien Lecornu szerint múlt csütörtök óta negyven ember fulladt vízbe a hőhullámhoz köthető esetekben.

Figyelmeztetéseket adtak ki, iskolákat zártak be, rendezvényeket töröltek, az utasokat pedig arra kérik, hogy tartózkodjanak a nem létfontosságú utazásoktól.

A napi hőmérsékleti csúcsok enyhítésére Párizsban egy kulturális kezdeményezést indítottak, amely kapcsán sokan teszik fel a kérdést: „Miért nem vezetik ezt be országszerte?”

Több független mozi a 10. kerületben – az L’Archipel, a Le Brady és a Le Louxor – elindította a „Ciné-clim” programot, amely 13 és 16 óra között ingyenes délutáni vetítéseket kínál légkondicionált termekben.

Elsőbbséget élveznek a magas hőmérsékletnek leginkább kitett csoportok: a 25 év alattiak, a 65 év felettiek, a várandós nők és a csökkent mozgásképességű emberek.

A jegyekhez úgy lehet hozzájutni, hogy a mozilátogatók felkeresik az adott mozikat, és felmutatják a személyazonosító okmányukat.

A városi tanács közleményben tudatta, hogy ez a kezdeményezés „annak az intézkedéscsomagnak a része, amelyet a kerületben a hőhullám kezelésére vezettek be: hűsítő pontok, hűtött helyiség a városházán, felügyelt fürdőzés a Saint-Martin-csatornában, valamint a Villemin–Mahsa Jîna Amini kert éjfélig tartó nyitva tartása”.

Csak remélni lehet, hogy a francia fővároson kívüli, illetve más európai országokban működő mozik is kedvet kapnak a kezdeményezéshez…

Franciaország más részein idén – igencsak kézenfekvő módon a hőségre tekintettel – június 28., vasárnap és július 1., szerda között rendezik meg a Semaine du Cinéma (Mozihetet), ahol a jegyek mindössze 5 euróba kerülnek. Ez további ösztönző arra, hogy az emberek egy hűvös moziterembe menjenek.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

A hét filmje: Toy Story 5 – Barátja lesz a technológiának?

Az Euronews Culture heti filmje: Disclosure Day – negyedik típusú találkozások?

A hét filmje az Euronews Culture-ön: Backrooms, a liminális terek rémfilmje