A Budapest Play-en tíz helyszínen mutatkozhatnak be zenészek július 30. és augusztus 1., valamint augusztus 6. és augusztus 8. között.
"Ez lesz az első igazi budapesti utcazenész-fesztivál, korábban volt egy kisebb ilyen jellegű esemény a Fény utcai piacon" – mondta Sebestyén Áron, a fesztivál szervezője a Budapest Play - Budapesti Utcazene Fesztivált és Versenyt bemutató sajtótájékoztatón.
Kiemelt célnak nevezte, hogy azok az előadók, akik még nem tartanak a szakmájukban ott, hogy nagy helyeken játsszanak, megkapják a lehetőséget és a kellő figyelmet.
A versenyre a jelentkezés kedden indul, majd egy előszűrés után július 23-án teszik közzé a szakmai zsűri által kiválasztott, a fesztiválon résztvevő előadók listáját, valamint a 10 helyszín programját. A fesztivál hat napján várhatóan 50-60 utcazenész lép fel Budapest közterein és egyéb helyszínein.
Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere azt mondta, Budapesten nagyon hiányzott egy utcazenész-fesztivál és az, hogy az utcazene szerves része legyen az életünknek.
"A zene olyan univerzális nyelv, amelyet érdemes mindannyiunknak megtanulni és amelyen keresztül tudunk kapcsolódni a minket körülvevő világhoz, a saját kultúránkhoz, a saját városunkhoz, ezért itt az ideje, hogy a fővárosnak is legyen egy ilyen rendezvénye" – tette hozzá.
A fesztivál egyben verseny is. A közönség az egyes zenészekre mind a hat nap szavazhat, de lesz szakmai zsűri is. Az ő választásuknak köszönhetően még további 5-6 zenész vehet részt majd a Sziget utcazenész programjában, valamint a további helyezettek is komoly díjakat kapnak: például részvételt a Budapest Park Park-lab Programjában vagy Backstage Campjén, stúdiófelvételt a Pannónia Stúdióban és hangszerutalványokat.
A verseny közönségdíjasa felléphet a Szigeten a fesztivál utolsó napján. Részletes információk az első budapesti utcazenész-fesztiválról a www.budapestplay.hu weboldalon találhatók.