Az amerikai sportoló Athénban dicsérte Görögország szépségeit, különösen Mükonosz és Szantorini szigeteit, felidézte korábbi európai szerepléseit az Euronews-nak adott interjúban
Exkluzív interjút adott az Euronewsnak Floyd Mayweather profi ökölvívó, aki szerda óta tartózkodik Athénban, a görög kick-boxos, Mike Zambidis elleni szombati bemutató mérkőzésére készül. A pályafutása során veretlen, 50-szer győztes, amerikai Mayweathert – Muhammad Ali, Mike Tyson, Manny Pacquiao, vagy Sugar Ray Leonard mellett – sokan a profi boksz legnagyobb alakjai közé sorolnak.
Sokan azt is állítják, hogy azt a bokszot, amelyet ő mutatott, amikor uralta a ringeket, a sportág történetében senki más nem tudta produkálni.
A profi boksz legendája az Euronewsnak beszélt a saját maga köré épített mítoszról.
„Tudják, ezért a sportágért rengeteg vért, verítéket és könnyet áldoztam, hogy eljussak arra a szintre, ahová eljutottam, ezért is vagyok hálás a támogatásért, amelyet az emberektől kaptam, a világ minden szegletéből, az élet minden területéről. Azt szeretném, ha jól szórakoznának. A boksz nagyon jól bánt velem, a sportág rajongói szerettek, én pedig szeretek kimenni, megmutatni a tudásomat, és szórakoztatni az embereket. A meccseken és az életben is, tudják, mindig úgy érzem, hogy győztes vagyok. Nem tudom, mi az a vereség. Minden a győzelemről szól. Mindenekelőtt azonban mindig készen állok arra, hogy kimenjek és harcoljak”.
Mindezt úgy mondja Floyd Mayweather, hogy már élete ötödik évtizedének küszöbén áll. Az amerikai legenda öt különböző súlycsoportban hódította el a legjelentősebb világbajnoki öveket (WBC, WBA, IBF, WBO). 2017-ben hivatalosan is visszavonult a profi ökölvívástól, és lenyűgöző, 50–0-s, veretlen mérleggel zárta pályafutását. Most, 49 évesen is tovább bokszol, és bárhol lép ringbe, megtölti a stadionokat.
Arra a kérdésre, hogy meddig tudja még tartani ezt a magas szintet, csaknem tíz évvel azután, hogy hivatalosan szögre akasztotta a kesztyűt, és veretlenül búcsúzott a profi ökölvívástól, így válaszolt:
„Úgy érzem, nagyon jó formában vagyok, minden nap edzek, és tudják, soha nem bántam felelőtlenül ezzel a sportággal. Ha az ember okosan bokszol, ha defenzív ökölvívó, ha olyan harcos, aki nemcsak az ökleit, hanem az eszét is használja, az mind segít abban, hogy magas szinten maradjon. Ezért van, hogy még ebben a korban is folytatni tudom a küzdelmet.”
Bár nem sokszor kelt át az Atlanti-óceánon európai mérkőzések kedvéért – bázisa mindig is Las Vegas volt, és ma is az –, Floyd Mayweather az Euronewsnak adott interjú apropóján nem feledkezett meg korábbi európai fellépéseiről sem.
„Az egész világon bokszoltam már. Bunyóztam Németországban, küzdöttem Oroszországban is, főként az ázsiai részén, és bokszoltam Londonban is, még ha az egy bemutató mérkőzés is volt. Összességében a boksznak köszönhetően bejártam a világot, de az önök országában, itt, Görögországban még soha nem léptem ringbe, ezért is várom nagyon a szombati meccset.”
Mayweather számára különleges jelentősége van annak, hogy abban az országban bokszolhat, amely az olimpiai játékok bölcsője. „Tudják, mielőtt profi pályafutásba kezdtem volna, részt vettem az 1996-os olimpián, amelyet a hazámban rendeztek (az Egyesült Államokban, Atlantában). Emlékszem, nagyon érdekes volt, nagyon tetszett, élveztem az egészet, bronzérmet szereztem. Amikor korábban Görögországban jártam, ellátogattam a Panathinaikó Stadionba, ahol az első modern olimpiai játékokat rendezték. Már jártam Görögországban, és akkor is nagyon tetszett, ahogyan most is. Mindig gyönyörű hely. Athén, Míkonosz és Szantorini az a három állomás, ahová mindig elmegyek, amikor itt járok; három kihagyhatatlan megálló. Görögország gyönyörű ország, és örülök, hogy visszatérhettem.”
A beszélgetés végén arra kértük Floyd Mayweather Jr.-t, hogy üzenjen valamit európai rajongóinak, különösen a fiataloknak, akik közül sokak számára példakép. A kamera felé fordult, és ezt mondta:
„Mindazoknak, akik számára inspirációt jelentek, és azoknak is, akiknek nem, a következő szavakkal szeretnék erőt adni: higgyenek önmagukban, higgyenek képességeikben és tudásukban, higgyenek a tehetségükben. De mindenekelőtt adjanak bele 100 százalékot, valahányszor harcba szállnak.”