Észak-Korea teljhatalmú vezetője egy tanácskozáson fejtette ki, hogy szerinte olyan fenyegetést jelent az amerkai és a dél-koreai katonai modernizáció, illetve a világon terjedő szélsőséges nacionalizmus, hogy Észak-Korea kénytelen atomfegyereket fejleszteni, illetve intenzívebben fegyverkezni.
Észak-Korea ismét megerősítette, hogy nem mond le atomprogramjáról mondván, hogy a világban tomboló szélsőséges nacionalizmus ellen csak így védheti meg magát.
A kormányzó Munkáspárt legutóbbi ülésén az ország legfőbb vezetője, Kim Dzsongun kijelentette, hogy Észak-Koreának meg kell erősítenie védelmét, és ezért szüksége van atomfegyerekre. Szerinte ugyanis Dél-Korea és az Egyesült Államok katonai modernizációs törekvései „a nukleáris háború szélére” sodorják a régiót - idézte őt az észak-koreai állami média.
Az ülésen állítólag elhangzott az is, hogy „a világ ma tanúja a modern változatú, tomboló ultranacionalizmusnak, amilyen az »America First« eszméje, a cionizmus, az ukrán neonácizmus és a japán militarizmus”. Ezt az okfejtést nem Kim Dzsongunnak tulajdonította a helyi sajtó, de az ő beszédével összefüggésben közölte.
Az észak-koreai vezetés már korábban úgy nyilatkozott, hogy Észak-Korea „visszafordíthatatlanul” nukleáris állammá vált, mióta a 2019-es hanoi csúcstalálkozón kudarcba fulladtak Kim Dzsongun és Donald Trump tárgyalásai.
Az észak-koreai belpolitikáról és Kim Dzsongun utódlásának kilátásairól itt olvashat!