Az Iráni Labdarúgó Szövetség bejelentette, hogy panaszt tesz a FIFA-nál a bánásmód és a beutazási korlátozásk miatt.
Összetűzések voltak az iráni rezsim támogatóinak tartott szurkolók és a korábban uralkodó sahhal szimpatizáló, az Egyesült Államokban élő irániak között a labdarúgó világbajnokságon játszott Irán – Belgium mérkőzés idején a Los Angeles-i Inglewoodban.
Irán első világbajnoki mérkőzéséhez képest nagyobb biztonsági intézkedések voltak érvényben, a találkozón pedig őrizetbe vettek egy az iszlám forradalom előtti zászlós mezt viselő nézőt, mert megpróbált befutni a pályára.
Még a mérkőzés kezdete előtt, Markwayne Mullin amerikai belbiztonsági miniszter azt nyilatkozta, hogy az Iráni Labdarúgó Szövetség hivatalos képviselője megpróbált felszállni egy az Egyesült Államokba tartó járatra, de megakadályozták ebben.
Az iráni szövetség közleményben cáfolt, mondván, hogy ez „nyílt és tagadhatatlan hazugság”.
Mullin a Fox Newsnak azt mondta, hogy a legtöbb csapat körülbelül 120 fővel utazik a világbajnokságon, de az Egyesült Államok Irán esetében csak 53 főt fogadott el.
Az iráni szövetség bejelentette, hogy panaszt tesz a FIFA-nál a bánásmód és a beutazási korlátozások miatt.