Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Rekordfogás: majdnem 3 tonna kokaint foglalt le az ausztrál rendőrség

Az Ausztrál Szövetségi Rendőrség által közreadott, dátumozatlan felvételen zacskókba csomagolt kokaint mutatnak be Sydneyben.
Ebben a keltezés nélküli, az Ausztrál Szövetségi Rendőrség által közreadott fotón egy adag kokaint zacskózva, kiállítva látható Sydneyben. Szerzői jogok  Australian Federal Police via AP
Szerzői jogok Australian Federal Police via AP
Írta: Malek Fouda
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button

A dealerek Ausztráliában terjesztik a legdrágábban a kokaint és más kábítószereket a világon.

A rendőrség 2,7 tonna kokaint talált egy ingatlanon Sydney peremén, Ausztrália történetének eddigi legnagyobb kokainfogásában – közölték hivatalos szervek hétfőn.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A kábítószert június 19-én találták műanyag ládákban, föld alatti bunkerekben elásva, három teherszállító konténer alatt elrejtve, egy részben vidéki jellegű, a nyugat-sydney-i Londonderry külvárosában fekvő ingatlanon – közölte a Queenslandi Egyesített Szervezett Bűnözés Elleni Munkacsoport.

A konténerekben álpadlót alakítottak ki, amely hozzáférést biztosított a kokainhoz, amelynek utcai értékét a rendőrség 816 millió ausztrál dollárra (499 millió euróra) becsüli.

Két sydney-i lakost, egy 21 és egy 25 éves férfit letartóztattak az ingatlanon, és kereskedelmi mennyiségű tiltott kábítószer birtoklásával vádolták meg. Vádemelésük esetén akár életfogytiglani börtönbüntetésre is számíthatnak.

Ausztrália korábbi rekordkokain-fogása 2,34 tonna volt, amelyet 2024-ben egy halászhajóról foglaltak le K’gari (korábbi nevén Fraser-sziget) közelében, Queensland állam partjainál.

Az Ausztrál Szövetségi Rendőrség által közreadott felvételen a rendőrök egy férfit tartóztatnak le a nyugat-sydney-i Londonderryben 2026. június 19-én, pénteken
Az Ausztrál Szövetségi Rendőrség által közreadott felvételen a rendőrök egy férfit tartóztatnak le a nyugat-sydney-i Londonderryben 2026. június 19-én, pénteken HOGP/Australian Federal Police via AP

A rendőrség közölte, hogy a Sydneyben – Új-Dél-Wales állam fővárosában és Ausztrália legnépesebb városában – talált kokain hajóval érkezett Midge Pointnál, a ritkán lakott queenslandi trópusi övezetben.

A rendőrség hozzátette, hogy egy sydney-i szervezett bűnözői csoport közúton szállíttatta a drogot a városba, mintegy 1800 kilométeres távolságot megtéve.

A hatóságok közölték, hogy gyanújuk szerint a szállítmány ugyanarról az anyahajóról származik, amelyről korábban 178 kilogramm kokaint foglaltak le Queenslandben.

Az akkori fogás miatt hat embert vádoltak meg, miután a nyomozás során további 142 kilogramm metamfetamint – egy másik A kategóriás kábítószert – is találtak.

Úgy vélik, az anyahajó az MV Wealth nevű, belize-i zászló alatt hajózó teherszállító, amelyet a Salamon-szigeteken foglaltak le a hatóságok, nemzetközi szervezett bűnözésben való részvétel gyanújával. A Salamon-szigetek Queenslandtől mintegy 2000 kilométerre északkeletre találhatók.

Stephen Jay, az Ausztrál Szövetségi Rendőrség parancsnoka elmondta, hogy a szervezett bűnözői csoportok egyre gyakrabban veszik célba Queensland 13 ezer kilométeres partvonalát, hogy riasztó mennyiségű kábítószert csempésszenek az országba.

Az ausztrálok a világon az egyik legmagasabb árat fizetik a kokainért és más drogokért, így az ország a kábítószer-kereskedők egyik legjövedelmezőbb piaca.

További források • AP

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Nagy-Britannia: rendőrök és tüntetők összecsapnak southamptoni tüntetésen diákgyilkosság miatt

Rekord drogfogás: több mint fél tonnányi kokaint füleltek le a magyar hatóságok tavaly

Erőszakos összecsapások törnek ki Belgrádban a tömegtüntetés után