Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Tenisz: Mirra Andreeva megnyerte a Roland Garros női döntőjét

Mirra Andreeva a Roland Garros női döntőjében Párizsban, 2026. június 6-án.
Mirra Andreeva a Roland Garros női döntőjében, Párizsban, 2026. június 6-án. Szerzői jogok  AP Photo
Szerzői jogok AP Photo
Írta: Olivier Tolachides
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button

A világranglista 8. helyét elfoglaló Andreeva magabiztosan verte a selejtezőből érkező lengyel Maja Chwalinskát két szettben (6:3, 6:2)

Nem született meglepetés a női Roland Garros-döntőben szombaton Párizsban. A 19 éves orosz Mirra Andreeva, aki semleges zászló alatt versenyzett, papírformának megfelelően két szettben (6:3, 6:2) múlta felül a lengyel Maja Chwalinskát.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Hibátlan menetelés után – mindössze egyetlen szettet veszített a második fordulóban – Mirra Andreeva elkerülte a Maja Chwalinska jelentette csapdát; a selejtezőkből érkező lengyel játékos parádés sorozattal jutott el váratlan vendégként a döntőig.

Az első játszmában ugyan rögtön az elején elveszítette az adogatását, a lengyel játékos mégis visszabrékelt, és 3:2-re vezetett. A szeles idő azonban megzavarta Maja Chwalinskát, aki ezután bizonytalanabbá vált a Mirra Andreeva jelentette henger ellen.

A világranglista 8. helyén álló játékos végül 6:3, 6:2-re nyert, és ezzel megszerezte első Roland Garros- és egyben első Grand Slam-tornagyőzelmét.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Judo: Japán uralta az első napot Ulánbátorban

Ötszettes csatában nyerte meg Alexander Zverev a Roland Garrost

Dzsúdó: erős kezdés a házigazdáknak Asztanában