Orbán Viktor állítsa le a Fidesz dezinformációs kampányát! - írta szombaton a miniszterelnök.
Jövő héten benyújtjuk az Országgyűlésnek a közmédia teljes átalakításáról szóló törvényjavaslatot - jelentette be a miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
Magyar Péter azt írta: a cél a kiegyensúlyozott tájékoztatás. Hozzátette: "a hír szent, a vélemény szabad."
Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán azt közölte, hogy két lépésben alakítják át a közmédiát, amelynek részeként társadalmi egyeztetés is indul arról, mi az emberek szerint a közmédia dolga, feladata.
Papp Dániel, az MTVA vezérigazgatója pénteken közleményben jelentette be, hogy felmond, és kezdeményezte munkaviszonya megszüntetését Koltay Andrásnál, az NMHH Médiatanácsának elnökénél. "A felmondást a vezérigazgató arra hivatkozásul nyújtotta be, hogy az újonnan megválasztott kormány szándéka a közmédia teljes átalakítása" - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája.
Emlékezetes, hogy Papp Dánielt bírósági ítélet alapján jogos hírhamisítónak nevezni, mert 2011-ben manipulálta Daniel Cohn-Bendit magyarországi látogatásának tudósítását, hamisan állítva, hogy a francia EP-képviselő "megfutamodott" egy, az állítólagos pedofil hajlamára vonatkozó kérdés elől.
A Hazugságok terére nevezték el 2026 tavaszán az MTVA előtti közterületet. Kiss László, a III. kerület polgármestere akkor így fogalmazott: „Mivel a Magyar Televízió már nem a lakosság hiteles tájékoztatásának forrása, hanem a rezsim propagandagyárának működtetője, eljött az ideje a III. kerületi helyszín névadásának.”
Magyar Péter miniszterelnök kampánya során többször hangoztatta, hogy nem szolgálhatja a közpénzből működő közmédia egy politikai oldal érdekeit, kiegyensúlyozott tájékoztatást kell nyújtania az MTVA-nak.
Orbán Viktor állítsa le a Fidesz dezinformációs kampányát! - erről is írt szombaton Facebook-oldalán
"Felszólítom Orbán Viktort, hogy állítsa le a Fidesz dezinformációs kampányát és a propagandája által használt gyűlöletbeszédet" - írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
A kormányfő a péntek esti, Budapesten a Miniszterelnökségnek helyet adó épület előtt tartott demonstráció kapcsán címezte felszólítását a Fidesz elnökének. Magyar Péter illusztrációként egy internetes oldalnak a demonstrációról szóló, trágárságokat tartalmazó írásáról osztott meg egy képernyőképet, megjegyezve: "Orbán Viktor »igeforrása« így tájékoztatta tegnap az olvasóit a pénteki 1000 fős demonstráción történtekről".
Magyar Péter teljes posztja itt tekinthető meg.
A miniszterelnök a bejegyzésében megjegyezte, nem gondolja, hogy a nemzeti zászló lobogtatása, "a mosoly vagy egy szív felmutatása" provokáció lenne, ahogy azt sem hiszi, hogy "ez a fajta trágár kommunikáció bármilyen helyzetben elfogadható lenne".
A miniszterelnök szerint a kormánnyal szembeni kritika minden esetben megengedett, "még akkor is, ha olyan döntést támad valaki, amilyen döntést a kormány soha nem hozott".
Magyar Péter úgy fogalmazott: közös felelősség, hogy "a közbeszéd állapota javuljon és a magyar nemzet egysége erősödjön". Mint írta, erre hívta fel a "bukott miniszterelnök" figyelmét is a választás éjszakáján, amikor telefonon gratulált a győzelmükhöz.
"Ismételten felszólítom Orbán Viktort, hogy állítsa le a Fidesz dezinformációs kampányát és a propagandája által használt gyűlöletbeszédet" - írta Magyar Péter.
A miniszterelnök azt kérte a kormánypárti és ellenzéki szavazóktól, hogy tanúsítsanak "az eddigieknél több türelmet, békességet és emberséget" egymás iránt.
A Fidesz Elnökségének közleménye
A Fidesz Elnöksége felszólítja a kormányt és a miniszterelnököt, haladéktalanul jelentsék be, hogy a június 12-én hatályba lépő brüsszeli migrációs paktumot Magyarország nem fogja végrehajtani.
Az úgynevezett migrációs paktum is azon témák egyike, amiket a kormányra került TISZA és a FIDESZ másként tálal.