Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Újabb iráni olajszállító hajót foglaltak le az amerikai erők

Tankerhajók a Hormuzi-szorosban
Tankerhajók a Hormuzi-szorosban Szerzői jogok  AP Photo
Szerzői jogok AP Photo
Írta: Nora Shenouda
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button

Az amerikai hadsereg lefoglalt egy újabb, iráni olaj csempészetéhez köthető tartályhajót csütörtökön, egy nappal azután, hogy az iráni Forradalmi Gárda két hajó felett is átvette az irányítást a stratégiai fontosságú Hormuzi-szorosban.

Az amerikai védelmi minisztérium videofelvételt tett közzé arról, ahogy az amerikai erők a guineai lobogó alatt közlekedő Majestic X tartályhajó fedélzetére szállnak, amelyet az Indiai-óceánon foglaltak le. A Pentagon közölte: "folytatni fogjuk a globális tengeri rendvédelmi tevékenységet, hogy megzavarjuk az illegális hálózatokat, és bárhol is tevékenykednek, feltartsuk az Iránnak anyagi támogatást nyújtó hajókat".

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A hajómozgást nyomon követő adatok szerint a Majestic X Srí Lanka és Indonézia között tartózkodott az Indiai-óceánon, nagyjából ugyanazon a helyszínen, ahol az amerikai erők korábban a Tifani tartályhajót foglalták le. A hajó eredeti célállomása a kínai Csousan kikötője volt. Az incidens egy nappal azután következett be, hogy Irán három teherhajót támadott meg a szorosban, amelyen a világ kőolaj-kereskedelmének húsz százaléka áthalad békeidőben. Iráni részről a Washingtonban bejelentett lefoglalás hírét egyelőre nem kommentálták.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Kilőttek az olajárak, amiért elakadtak az amerikai-iráni béketárgyalások

Az iráni külügyminiszter pakisztáni tisztviselőkkel találkozott Iszlámábádban, de az amerikai delegációval közvetlen tárgyalásokra nem hajlandó

Idősűrített felvétel mutatja a tengeri forgalmat a Perzsa-öbölben és a Hormuzi-szorosnál