NewsletterHírlevélEventsEseményekPodcasts

Újabb magyar címvédés a párizsi paralimpián

Kiss Péter Pál a győzelmét ünnepli a KL1 kategóriájú férfi parakajak 200 méteres döntője után a párizsi paralimpia evezős és kajak-kenu pályáján 2024. szeptember 7-én. Szerzői jogok Koszticsak Szilard/MTI - MTI
Szerzői jogok Koszticsak Szilard/MTI - MTI
Írta: Peter Kristof
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények

Kiss Péter Pál sikerével a magyar küldöttség már öt aranyéremnél tart.

Az úszó Papp Bianka és az atléta Ekler Luca után a kajakos Kiss Péter Pál is megvédte három évvel korábbi, tokiói elsőségét a párizsi paralimpián. A Budapesti Honvéd négyszeres világ- és négyszeres Európa-bajnoka a KL1-es kategória 200 méteres versenyszámában diadalmaskodott.

A szombati vaires-sur-marne-i fináléban Kiss fölényes sikert aratott, rögtön az elején élre állt, majd közel két másodperces előnnyel nyert a második helyezett brazil Luis Carlos Cardoso előtt.

Az M4 Sportnak Kiss azt mondta, óvatosabban rajtolt, a táv közben végrehajtott ritmusváltásra is szükség volt ahhoz, hogy sima győzelmet arasson. A versenyszám másik magyar versenyzője, a nyolc éve, Rióban ezüstérmes Suba Róbert a 4. helyen végzett.

Kiss Péter Pál a KL1 kategóriájú férfi parakajak 200 méteres döntőjében a paralimpia vaires-sur-marne-i evezős és kajak-kenu pályáján 2024. szeptember 7-én.Koszticsak Szilard/MTI - MTI

A 21 éves Kiss Péter Pál a magyar csapat ötödik aranyérmét szerezte. Korábban Konkoly Zsófia (női 400 méteres gyorsúszás S9-es sérültségi kategória és női 200 méteres vegyesúszás S9-es kategória), Ekler Luca (női távolugrás T38-as kategória) és Papp Bianka (női 100 méteres hátúszás S10-es kategória) győzött a párizsi paralimpián.