Gulyás Michelle öttusázó olimpiai bajnok

Gulyás Michelle Szerzői jogok Fotó: Czeglédi Zsolt / MTI
Szerzői jogok Fotó: Czeglédi Zsolt / MTI
Írta: FT
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények

A párizsi olimpia zárónapján megszületett a hatodik magyar aranyérem.

Gulyás Michelle nyerte a női öttusázók versailles-i kastélyparkban rendezett döntőjét, miután ledolgozta 13 másodperces hátrányát.

Gulyásnak kiemelkedően sikerült a csütörtöki vívás, a lovaglásnál viszont kétszer hibázott, később a második leggyorsabb volt úszásban, a négy lövészettel megszakított 5×600 méteres futásban pedig jó sorozatai voltak, így többnyire egyedül haladt az élen. Két riválisával közösen, kézen fogva futottak be a célba.

Guzi Blanka pedig a kombinált számban jelentősen előre lépve negyedik lett a párizsi olimpia öttusaversenyén.

Beszámolójában az MTI kitér ara, hogy Gulyás Michelle Vörös Zsuzsanna 2004-es athéni győzelme után nyert Magyarországnak aranyat öttusában, egyben a sportág tizedik ötkarikás diadalát aratta, és hogy az UTE 23 éves versenyzője három éve 12. volt Tokióban.

Az 1461 pontos világrekorddal győztes Gulyás a magyar küldöttség 19. érmét szerezte a párizsi olimpián.