NewsletterHírlevélEventsEseményekPodcasts

Milák Kristóf újra olimpiai bajnok

A győztes Milák Kristóf a férfi 100 méteres pillangóúszás döntője után a Paris La Défense Arénában 2024. augusztus 3-án. Szerzői jogok Kovacs Tamas/MTI - MTI
Szerzői jogok Kovacs Tamas/MTI - MTI
Írta: Peter Kristof
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények

A magyar szuperklasszis úszó szenzációs versenyzéssel győzött férfi 100 méteres pillangóúszásban a párizsi ötkarikás játékokon.

A 200 méteres pillangóúszásban pár napja ezüstérmet szerző Milák Kristóf a legjobb idővel jutott a 100 méteres döntőbe, ahol így a 4-es pályán úszott. Az első ötven méter után még nem volt az első háromban, a második hosszon azonban ellenállhatatlanul jött egyre feljebb, végül elsőként csapott a célba.

A Honvéd 24 éves világklasszisa 50 másodpercen belüli kiváló idővel, 49,90 másodperccel diadalmaskodott, közel három tizedmásodpercet javítva a szombati előfutamban úszott 50,19 másodperces idején (a döntőbe a középfutamból 50,38-cal jutott be). A dobogóra még két kanadai úszó állhatott fel: az ezüstérmes Josh Liendót Milák 9 századmásodperccel előzte meg, a harmadik helyet Ilya Kharun szerezte meg.

Győzelmével Milák megismételte három évvel ezelőtti, tokiói teljesítményét csak éppen fordítva: akkor 200-on nyert, 100-on lett második. A 24 éves szuperklasszis a magyar küldöttség harmadik aranyérmét szerezte a párizsi olimpián.