Major Veronika a szombati verseny után Chateauroux-ban, 2024. augusztus 3-án
Írta: Peter KristofRita Kónya
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények

A magyar sportlövő a magyar küldöttség hatodik érmét szerezte meg Párizsban.

A légpisztolyosok 10 méteres számában elért 8. helye után Major az alapversenyből 592 körös olimpiai csúcsbeállítással, az első helyen jutott döntőbe a női sportpisztolyosok 25 méteres versenyszámában.

A döntőben már – eltérően a légpisztolytól – nem a köreredményeket számolták, hanem pontokért lőnek a versenyzők, a kezdés a 27 éves keszthelyi sportlövőnek nem a legjobban sikerült. Az első sorozat után hatodik volt, a második után viszont már a 4. helyen állt, végül négy sorozat után négyes holtversenyben a második helyre lépett előre.

Az ötödik sorozat után a magyar versenyző már egyedül állt a 2. helyen, a hatodikban viszont visszacsúszott a negyedikre, amit a hetedikben megtartott, a nyolcadik után pedig holtversenyben a harmadik helyen állt.

Ezután szétlövés következett az indiai Manu Bhakerrel, amiben Major volt a jobb, ezzel pedig biztossá vált, hogy minimum bronzérmet szerez. Az érem színe aztán nem is változott, mert a még állva maradt két rivális a kilencedik körben jobban teljesített Majornál. Az aranyérmet végül a dél-koreai Dzsin Jang szerezte meg, a második helyen a francia Camille Jedrzejewski végzett.

Igaly Diána (skeet) athéni aranyérmét követően Major Vewronika húsz év után szerzett olimpiai érmet Magyarországnak, harmadik helye egyben a magyar csapat hatodik érme (2-2 arany, ezüst és bronz) Párizsban.