Legjobb idővel döntős Milák Kristóf 200 pillangón

Milák Kristóf az olimpia férfi 200 méteres pillangóúszásának előfutamában a Paris La Défense Arénában 2024. július 30-án. Szerzői jogok Kovacs Tamas/MTI - MTI
Szerzői jogok Kovacs Tamas/MTI - MTI
Írta: Peter KristofAttila Magyar
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények

Olimpiai összefoglalónk a keddi nap magyar eredményeiről.

Az olimpiai bajnok Milák Kristóf rendkívül jó idővel, 1:52.72-vel az első helyen jutott be a döntőbe 200 pillangón. Márton Richárd ugyanebben a számban nem jutott be a legjobb nyolc úszó közé, 1:55.93-mal a 14. helyen fejezte be.

A 100 méteres gyorsúszás középdöntőjében Németh Nándor 47.61-gyel a harmadik helyen végzett, és jutott döntőbe.

Bosszantó döntetlen Angola ellen

Harmadik mérkőzésén döntetlent játszott női kézilabda válogatottunk a párizsi olimpián. Az Angola elleni 31-31-es döntetlen után a továbbjutás továbbra is elérhető a csoportból.

A magyar csapat jól kezdte az Angola elleni találkozót, az első félidő derekán öt góllal, 11-6-ra vezetett, a következő 15 percbe viszont nagyon sok hiba csúszott, így a szünetre már az ellenfélnél volt az előny (15-16). A második játékrészben a magyar válogatott sokáig hiába üldözte Angolát, a vezetést csak a 48. percben tudta visszaszerezni (27-26). Sajnos, egy percen belül megint az afrikaiaknál volt az előny (27-28), majd kaotikus végjátékban, Klujber kilencedik góljával az 58. percben újra a magyar válogatott állt jobban (31-30). Az előnyt nem sikerült megtartani, Angola emberelőnyből egyenlített, majd az utolsó percben sem Klujber hétmétereséből, sem a visszakerült labda utáni támadásból nem született újabb magyar gól (31-31).

Füzi-Tóvizi Petra (4) kapura lő az olimpia női kézilabdatornájának Magyarország - Angola mérkőzésen a Dél-párizsi 6-os Arénában 2024. július 30-án.Czegledi Zsolt/MTI - MTI

A magyar válogatott legközelebb csütörtökön a még pont nélküli Spanyolország ellen játszik, majd szombaton Hollandia ellen zárja a csoportkört.

A 16 között búcsúztak a cselgáncsosok

A kedden tatamira lépő cselgáncsozóink közül Ungvári Attila és Özbas Szofi is egy-egy győzelem után a legjobb 16 közötti ippon-vereséggel búcsúzott. A férfi egypár evezős Pétervári-Molnár Bendegúz negyeddöntős futamában negyedik lett, így a 13-24. helyért folytathatja a versenyzést.

Elhalasztották a férfi triatlonversenyt

Bicsák Bence és Lehmann Csongor nem mutatkozhatott be Párizsban, mert a férfi triatlonosok egyéni versenyét szerdára halasztották a Szajna nem megfelelő vízminősége miatt.

Vízilabda

A magyar férfi válogatott 10-7-re kapott ki Spanyolországtól. A spanyolok az egész meccsen vezettek, a magyar csapat végig futott az eredmény után, de nem tudott közel kerülni a spanyolokhoz.