NewsletterHírlevélEventsEseményekPodcasts

Muhari Eszter bronzérmes, Mészáros Krisztofer döntős lett, Ausztrália az élen szombaton

Muhari Eszter
Muhari Eszter Szerzői jogok Illyes Tibor/MTI - MTI
Szerzői jogok Illyes Tibor/MTI - MTI
Írta: Beatrix Asbothmti
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények

Franciaország 7-es rögbi válogatottja nagy csatában legyőzte a címvédő Fidzsit. A magyar sportolóknak kissé döcögősen indult az olimpia első hivatalos versenynapja. A párbajtőröző Muhari Eszter bronzérmes.

Vívás

Muhari Eszter és az észt Nelli Differt asszója a női párbajtőr egyéni versenyének bronzmérkőzésénMTI

Utolsó mérkőzését ráadástussal megnyerte, ezzel bronzérmet szerzett szombaton a párbajtőröző Muhari Eszter. A Tatabányai SC 21 éves vívója a kínai Tang Csün-jao, a 2022-ben világbajnok dél-koreai Szong Szera, majd egy másik kínai, Jü Sze-han legyőzésével jutott el az elődöntőig, ahol kikapott az idén Eb-második francia Auriane Mallo-Bretontól. Így zárásként a harmadik helyért mérkőzhetett meg az észt Nelli Differttel, akit izgalmas és hullámzó asszóban egy ponttal vert meg.

A férfi kard egyéniben pedig a dél-koreai Oh Szanguk lett az első helyezett.

A szombati éremvadászatot Ausztrália nyerte (3).

Reményteli teljesítményt nyújtott a férfi összetett torna versenyen Mészáros Krisztofer, aki része lehet a szerdai döntőnek.

Vasárnap Fucsovics Márton Rafael Nadallal játszik, és Marozsán Fábián is teniszezik. Magyarország–Brazília női kézilabdában és Magyarország–Franciaország férfi vízilabda találkozóra is sor kerül. Major Veronika az aranyért lő, Vas Blanka hegyikerékpárban szerepel. Koch Máté és Siklósi Gergely férfi párbajtőrben vív.

Rögbi - a vendéglátó első aranya

A francia 7-es válogatott hatalmas küzdelem árán 28-7-re legyőzte a címvédő Fidzsit.

Antoine Dupont, a francia válogatott játékosa

A francia 7-es válogatottnak sokat segített, hogy a világ legjobbjának megválasztott Antoine Dupont erősítette a csapatot. Dupont 15-ös rögbit játszik, de a hazai rendezésű olimpia miatt idén a 7-es válogatotthoz csatlakozott.

A francia államfő is szurkolt a nemzeti válogatottnak a rögbi döntőn

A férfi 7-es rögbi mérkőzéseit a Stade de France-ban rendezték, mindhárom nap telt ház előtt.

A francia válogatott a közönséggel ünnepel

A bronzérem a Dél-afrikai Köztársaságé, a válogatott nagyon szoros és izgalmas mérkőzésben végül 24-19-re verte Ausztrália nemzeti csapatát.

Szinkronműugrás

A dobogó legfelső fokán a kínai páros

A női számban a kínai Csang Ja-ni és Csen Ji-ven duó nyert. A második helyen az amerikai Sarah Bacon, Kassidy Cook páros, míg a harmadikon a brit Yasmin Harper, Scarlett Mew Jensen kettős végzett.

Úszás

A Németh Nándor, Szabó Szebasztián, Jászó Ádám, Kós Hubert összeállítású 4x100 méteres magyar férfi gyorsváltó a nyolcadik helyen végzett. A versenyt az Egyesült Államok csapata nyerte, második Ausztrália, harmadik Olaszország lett.

A férfi 400 m gyors győztese a német Lukas Märtens, míg a női 400 m gyorst az ausztrál Ariarne Titmus nyerte, az ausztrál lányok kapták az aranyérmet a női 4x100 m gyorsúszásban is.

Kézilabda

A magyar férfi kézilabda-válogatott vereséggel kezdte a csoportmérkőzéseket, 35-32-re kikapott Egyiptomtól.

Országúti kerékpár

Grace Brown

Az ausztrál Grace Brown nyerte az aranyérmet a női országúti kerékpárosok időfutamában. A 32,4 kilométeres távot a versenyzők esős, szürke időben teljesítették Párizs utcáin.

A férfi mezőnyt a világbajnoki címvédő belga Remco Evenepoel nyerte meg közel 15 másodperccel Filippo Ganna, az olaszok kétszeres világbajnoka előtt. Valter Attila a 22. helyen végzett az országúti kerékpárosok egyéni időfutamában.