NewsletterHírlevélEventsEseményekPodcasts

Több mint 11 ezren a Balaton-átúszáson

A holtversenyben győztes Barabás Imre és Hartmann Máté a 42. Lidl Balaton-átúszás balatonboglári céljában 2024. július 21-én Szerzői jogok Mathe Zoltan/MTI - MTI
Szerzői jogok Mathe Zoltan/MTI - MTI
Közzétéve:

Holtversenyben Barabás Imre és Hartmann Máté volt a leggyorsabb.

Vasárnap reggel 7 órakor rajtolt el az idei, 42. Balaton-átúszás. A résztvevőknek Révfülöpön kellett nekivágniuk az 5,2 kilométeres távnak, amelynek célállomása a balatonboglári Platán strand volt.

Az oda vezető úszófolyosót 150 vitorláshajó segítségével alakították ki. Aki elfáradt, megkapaszkodhatott, vagy akár ki is szállhatott a hajókra.

Eredetileg szombaton rendezték volna meg a Balaton-átúszást, de végül a bizonytalan időjárás miatt egy nappal elhalasztották. A korán indulók még teljesen sima vízben úszhattak, később már egy kis szél nehezítette a haladást.

A táv teljesítői Balatonbogláron érmet is kaptak. Az idei eseményre több mint 11 ezren regisztráltak.

Mivel a Balaton-átúszás természetesen egy verseny is, győzteseket is hirdettek: holtversenyben Barabás Imre és Hartmann Máté volt a leggyorsabb, ők 1 óra 1 perc, 54 másodperc alatt teljesítették a távot, a nőknél pedig Juhász Janka lett az első 1 óra 4 perc 15 másodperces idővel.