EventsEseményekPodcasts

EURO 2024: csoda a 100. percben – magyar győzelem

A gólszerző és Szoboszlai és Sallai öröme
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények

A magyar labdarúgó-válogatott a hosszabbítás utolsó, 10. percében lőtt Csoboth Kevin góllal győzött Skócia ellen (1-0), ezzel megszerezte az A-csoport harmadik helyét, így megmaradta a remény a továbbjutásra az egyenes kieséses szakaszba. Ez a többi csoport zárómeccseinek eredményétől függ.

Két vereség után csak a győzelem! Ezzel a mottóval kezdte utolsó Európa-bajnoki csoportmérkőzését a magyar csapat, az addig egy döntetlennel egy pontot szerző skótok ellen Stuttgartban.

Az első 25 perc meddő skót mezőnyfölényben, egy Botka kapura lövéssel fogyott el.

A félidő hátralévő részét óvatos magyar próbálkozások jellemezték. A 40. percben Orbán fejese nyomán érte a labda a keresztlécet egy szabadrúgás variáció végén – lesgyanús szituációban.

0-0-val fordultak a csapatok.

A második félidőben támadóbban lépett fel a magyar csapat, de nehezen találta a ritmus, nem volt tempója a játékának.

Egy óra elteltével az UEFA statisztikája szerint 61%-ban a skótoknál volt addig a labda a meccsen, de Gulácsinak még nem kellett védenie, és a skót kapus Gunnak is csak kétszer.

A 70. percben rémisztő események zajlottak a pályán. Egy szabadrúgásból a skót tizenhatoson beível labdára indult Varga Barnabás és jött a skót kapus. Az ütközés után a magyar csatár eszméletlenól maradt a füvön – majd hosszú percek ápolása után hordágyon vitték le a pályáról. Állapotáról egyelőre nem tudni biztosat.

A rendes játékidő leteltekor az argentin játékvezető 10 perc ráadást rendelt el.

A 93. percben a csereként beállt Csoboth találta el a kapufát.

A 99. percben először volt szükség Gulácsira; Shankland löcvését védte.

A 100. percben egy skót szögletből indult a magyar kontratámadás, ami végig ért – a csereként beállt Csoboth Kevin 12 méterről vette be a skót kaput. 1-0

Magyar szurkolók gólöröme

A magyar-válogatott 3 ponttal – az egypontos skótok előtt - az A-csoport 3. helyén zárt, és maradt esélye a továbbjutásra. A csoport élén a házigazda németek végeztek, akik a 92. percben egyenlítettek Svájc ellen. A két csapat biztos ott lesz az egyenes kieséses szakaszban.