EURO 2024: Eriksen gólja kevés volt a dán győzelemhez

Eriksen gólöröme
Írta: euronews/HF
Közzétéve:

Három évvel ezelőtt az EB-n a világ Christian Eriksen életéért szorított, aggódott. A dán karmester most gólt lőtt a Szlovénia elleni csoport-mérkőzésen, amit Erik Janza kiegyenlített később. Végül maradt az 1-1 – ez az első döntetlen a tornán.

Megkezdődtek a C-csoport küzdelmei is a németországi Európa-bajnokságon. A Stuttgartban rendezett Szlovénia-Dánia találkozón a dán fölény a 17. percben érett góllá; egy bedobás után Jonas Wind a tizenhatoson belül sarkazta a középen érkező Christian Eriksen elé a labdát, a támadó középpályás pedig kilenc méterről jobbal a jobb alsó sarokba lőtt. (0–1)

Aki látta a 2021-es Európa-bajnokságon a Dánia-Finnország csoportmérkőzést, egészen biztos, hogy soha nem felejti el az első félidő végén történteket; Christian Eriksen a felezővonal közelében váratlanul összeesett, megállt a szíve. A pályán, majd a mentőautóba és a kórházban is az életéért küzdöttek az orvosok.

Eriksen egy szívműtét, majd hosszabb lábadozás után visszatérhetett a futballpályára. És a dán szövetségi kapitány is számít rá. A 32 éves középpályás pedig ezúttal is a mérkőzés egyik legjobbja volt. Az, hogy a dánok mégsem örülhettek győzelemnek, az a szlovénok második félidei megalkuvást nem ismerő, lendületes játékának volt köszönhető.

A 77. percben Adam Gnezda Cerin jobb oldali szögletét követően Erik Janza a balösszekötő helyéről, 18 méterről lőtt, a labda megpattant Morten Hjulmandon, és Kasper Schmeichel kapust becsapva a kapu közepébe vágódott. (1–1)

Szlovénia megdolgozott az egy pontért, míg Dánia nem futballozott kiegyensúlyozottan.

A C csoport másik mérkőzését, a Szerbia-Anglia találkozót este 9-től játszák.