NewsletterHírlevélEventsEseményekPodcasts

Swiatek negyedszer diadalmaskodott a Roland Garroson

Iga Swiatek ünnepel, miután győzött az olasz Jasmine Paolini ellen a francia nemzetközi teniszbajnokság női egyesének döntőjében Párizsban 2024. június 8-án. Szerzői jogok Yoan Valat/MTI/MTI
Szerzői jogok Yoan Valat/MTI/MTI
Írta: Peter Kristof
Közzétéve:

A lengyel világelső teniszező a legsimább döntőjét játszotta a párizsi Grand Slam-tornán.

A világelső Iga Swiatek nyerte a női egyest a francia nyílt teniszbajnokságon. A lengyel játékos két sima szettben győzött a döntőben az olasz Jasmine Paolini ellen, így megszerezte pályafutása ötödik Grand Slam-serlegét.

A 28 éves Paolini eddigi legjobb GS-eredménye egy Australian Open-nyolcaddöntő volt, így Swiatek volt a finálé esélyese. Először mégis Paolini vette el ellenfele adogatását, amivel 2-1-re vezetett.

Innentől viszont Swiatek hengerelt: 11 gémet nyert, míg ellenfele csak egyet. Az egyoldalú döntő mindössze 68 percig tartott, az első helyen kiemelt Swiatek 6:2, 6:1-re győzött, így negyedszer diadalmaskodott a Roland Garroson, ami 2,4 millió eurós pénzdíjjal jár.

A mostani volt Swiatek legsimább döntője a Roland Garroson, a korábbi három alkalommal (2020-ban Kenin, 2022-ben Gauff, 2023-ban Muchova ellen) ellenfelei legalább négy gémet nyertek.