A Manchester City nyerte a labdarúgó klubvilágbajnokságot

Kyle Walker, a Manchester City védője vezeti a labdát Szerzői jogok Ali Haider/MTI/MTI
Szerzői jogok Ali Haider/MTI/MTI
Írta: Kiss Gábor

Az angol csapat a döntőben fölényesen legyőzte a brazil Fluminensét.

A Bajnokok Ligája-győztes Manchester City nyerte a labdarúgó klubvilágbajnokságot, amelynek pénteki döntőjében 4-0-ra legyőzte a Libertadores Kupában címvédő brazil Fluminense együttesét.

Az angol bajnokcsapat már negyven másodperc után vezetett: Nathan Ake távoli lövése kijött a kapufáról, Julian Álvarez pedig közelről, mellkassal az üres kapuba továbbított. Josep Guardiola vezetőedző tanítványai az első félidő közepén egy öngóllal növelték előnyüket.

A Manchester City nagy fölényben játszott, a 72. percben Phil Foden közeli góljával eldöntötte a meccset. A végeredményt Álvarez állította be a 88. percben.

Az angol csapat a BL, a bajnoki cím, az FA Kupa, a Ligakupa és az európai Szuperkupa után idei ötödik trófeáját gyűjtötte be, és megőrizte az európai csapatok 2013 óta tartó veretlenségi sorozatát a klubvilágbajnokságon.

A 3. helyért játszott meccsen az al-Ahli (egyiptomi) 4-2 re győzött az Urava Red Diamonds (japán) ellen.