Közel volt a Fradi-bravúr, a BL-győztes vezetőedző így is elégedett

Dejan Stankovic (középen) ferencvárosi játékosokkal a Fiorentina - FTC mérkőzés után a firenzei Artemio Franchi Stadionban 2023. október 5-én. Szerzői jogok MTI
Szerzői jogok MTI
Írta: Peter Kristof

A magyar bajnok sokáig vezetett az olasz labdarúgó bajnokság élmezőnyéhez tartozó Fiorentina ellen Firenzében, végül egy hosszabbításban kapott gól miatt meg kellett elégednie a döntetlennel.

A Ferencváros labdarúgó csapatának vezetőedzője, a szerb Dejan Sztankovics sokkal inkább megszerzett egy pontról beszélt az európai Konferencia-liga második fordulójában elért firenzei 2-2 után semmint elveszített kettőről, noha a magyar bajnok a 93. percig vezetett.

A zöld-fehérek egyáltalán nem játszottak megilletődötten Olaszországban, az első félidőben több helyzetük is volt, így egy mutatós támadás végén Varga Barnabás abszolút megérdemelt vezetéshez juttatta csapatát a 25. percben. A szünet után nem sokkal Cissé egy szöglet utáni bombafejessel növelte a különbséget – sőt, lehetett volna 3-0 is a Fradinak, de Ben Romdan közelről a kapufát találta el –, majd a második félidő derekán Barák a 66. percben szintén fejjel szépített.

A rengeteget futó, sokat ütköző ferencvárosi középpályások egyre jobban fáradtak, míg a Fiorentina cseréi új lendületet adtak a házigazdáknak. Várható volt, hogy jön az egyenlítés, ami végül a 90+3. percben Ikoné révén össze is jött az olaszoknak.

MTI
Ibrahim Cissé (zöld-fehérben, balra) gólja a Fiorentina kapusa, Pietro Terracciano hálójában a Fiorentina - FTC mérkőzésen a firenzei Artemio Franchi stadionbanMTI

Bár az FTC a mérkőzés nagyobb részében jobban játszott, a helyzetek alapján összességében igazságos végeredmény született. A játékosként az Interrel 2010-ben BL-győztes Sztankovics a mérkőzés után azt mondta, egyáltalán nem szomorú és nem kesereg az elmaradt győzelem miatt.

Fantasztikus meccs volt, nagyon büszke vagyok a csapatra és a játékosokra, mert 65 percig jobban futballoztunk. Ez egy plusz pont, amit szereztünk. Lehetett volna persze nyerni, de nincs miért bánkódni. A 60. perc környékén megszerezhettük volna, de a 97. percben akár meg is kaphattuk volna a harmadik gólt
Dejan Sztankovics, az FTC vezetőedzője

A Ferencváros vezetőedzője külön köszönetet mondott a mintegy kétezer ferencvárosi fanatikusnak, akik közel száz percen át folyamatosan buzdították a csapatot. A Fiorentina mestere, Vincenzo Italiano úgy látta, hogy csapata nem érdemelt többet, mert a Fradi az első 60 percben sokkal jobban játszott.

A becserélt játékosok nagyon jól teljesítettek, nekik köszönhető a pontszerzés
Vincenzo Italiano, a Fiorentina vezetőedzője

A 2-2-es döntetlennel a Ferencváros továbbra is élen áll csoportjában, legközelebb, három hét múlva a szintén 4 pontos Genkkel, újra idegenben mérkőzik.